اخبار
ويديو؛ ارسال كمك هاى تسليحاتى آمريكا به كُردهاى PYD در شمال سوريه

كمك هاى تسليحاتى آمريكا به كُردهاى PYD در شمال سوريه در روزهاى گذشته در اظهارات يكى از فرماندهان پ ى د آمده بود كه آمريكا تسليحات سنگين و نيمه سنگين زيادى براى ما ارسال ميكند و بخشى از اين تسليحات را آمريكا به پايگاه هاى خود در اين منطقه منتقل ميكند. هر از چند گاهى […]

كمك هاى تسليحاتى آمريكا به كُردهاى PYD در شمال سوريه

در روزهاى گذشته در اظهارات يكى از فرماندهان پ ى د آمده بود كه آمريكا تسليحات سنگين و نيمه سنگين زيادى براى ما ارسال ميكند و بخشى از اين تسليحات را آمريكا به پايگاه هاى خود در اين منطقه منتقل ميكند.

هر از چند گاهى تركيه به اين حركت آمريكا انتقادهايى مي كند و چندين بار در خبرگزارى رسمى خود آمارهايى از ارسال اين تسليحات منتشر ميكند.

در آخرين آمارى كه اين خبرگزارى از ارسال تسليحات به كُردهاى سوريه منتشر كرده است آمده است، “در هفته اخیر با اعزام 180 تریلی (100 تریلی در 22 جولای و 80 تریلی در روز گذشته) كمك هاى آمريكا ادامه یافت. آمریکا 180 تریلی شامل ماشین آلات راه سازی و نفربر به پ.ی.د در جنوب رقه اعزام کرد. در لیست تسلیحات ارسالی به پ.ی.د 12 هزار سلاح کلاشینکوف، 6 هزار مسلسل و 3500 رگبار سنگین، 3 هزار آرپی جی آمریکایی، 1000 قبضه ضدتانک AT-4 ( یا SPG-9 روسی) و 235 خمپاره انداز و 100 تفنگ تک تیرانداز، 450 دوربین دید در شب و 150 دوربین مادون قرمز به چشم می خورد. هرچند آمریکا از 6 جولای با همکاری پ.ی.د عملیات رقه را آغاز کرده است ولی کمک های این کشور به گروه تروریستی پ.ی.د از سال 2016 آغاز شده بود.”

با تصاوير منتشر شده و پلاك كاميون هاى (العراق/اربيل)حامل اين تسليحات، معلوم است كه تسليحات از طريق اقليم كردستان عراق به شمال سوريه منتقل شده است.

 

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.