به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” سرانجام پس از ورود ارتش سوریه به تمامی روستاهای شمال حمص و برافراشتن پرچم سوریه در این روستاها، منطقه بطور کامل از دست مسلحین آزاد شد.

ستاد فرماندهی ارتش سوریه در تاریخ ۲۶ اردیبهشت ۹۷(۱۶ می ۲۰۱۷) طی بیانیه ای آزادسازی تمامی مناطق شمالی حمص و جنوبی حماه بالغ بر ۱۲۰۰ کیلومتر مربع و حدود ۶۵ روستا را اعلام کرد.

 

با این وجود با توجه به عدم ورود ارتش سوریه به تمامی روستاهای شمال حمص و عدم تکمیل عملیات تخلیه و باقی ماند تعداد زیادی از افرادی که مایل به ماندن در منطقه نیستند؛ از انتشار نقشه آزادسازی شمال حمص خودداری کردیم.

 

در هر صورت، در طول ۵ روز گذشته ارتش سوریه به مرور وارد روستاهای بخش غربی محاصره ی شمال حمص شد و پرچم ارتش سوریه در میان استقبال اهالی منطقه در این روستاها به اهتزاز درآمد.

همچنین با ورود اتوبوس های جدید به منطقه، تعداد زیادی از افرادی که مایل به ماندن در منطقه نبودند به سمت شمال سوریه تخلیه شدند.

در نهایت دیروز و امروز با ورود ارتش سوریه به الزاره و السمعلیل و تسویه باقیمانده مسلحین؛ تمامی مناطق شمال حمص بصورت کامل از تهدید و وجود مسلحین پاکسازی شد.

 

دانلود نقشه با کیفیت

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  1. علی دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت, ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۳

    سلام. باید از ایران جمعیت زیادی برای زندگی و مهاجرت به آنجا تشویق شوند. اگر تاریخ را بررسی کنید میبینید که کشورهایی که الان صاحب قدرت هستن زمانی این کار را برای دوام حضورشان انجام داده اند. هم بیکاری و جوعیت اضافی ایران مشکلش حل میشود و هم جای خالی جمعیت زیادی که از سوریه رفته اند پر میشود و چندین فایده برای هر دو کشور دارد.

    پاسخ
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

مطالب پیشنهادی