جنبش انصارالله در ۲۲ بهمن ماه، شهادت ۱۳ نفر از رزمندگان یمنی را در حملات هوایی اخیر ائتلاف آمریکایی-انگلیسی به یمن اعلام کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” مردم یمن امروز ۲۲ بهمن ماه، طی مراسمی پیکر ۱۳ شهید نیروهای مسلح یمن و نیروهای امنیتی را که در جریان حملات هوایی اخیر ائتلاف آمریکا و انگلیس به شهادت رسیدند تشییع کردند.

انصارالله در ۱۰ و ۲۴ دی ماه گذشته نیز اسامی ۱۶ نفر از شهدای یمنی را که در حملات ائتلاف آمریکایی-انگلیسی به یمن به شهادت رسیده بودند اعلام کرده است. بنابراین تاکنون ۲۹ نفر از رزمندگان نیروهای مسلح یمن در جریان نبرد با ائتلاف آمریکایی-انگلیسی به شهادت رسیده اند.

نیروهای مسلح یمن از ۲۷ مهر ماه اقدامات خود در حمایت از فلسطین علیه رژیم صهیونیستی را آغاز کرده و تاکنون ۱۴ عملیات موشکی و پهپادی علیه مواضع اسرائیل در فلسطین اشغالی اجرا کرده است. این اقدامات با توقیف کشتی اسرائیلی گلکسی لیدر در ۲۸ آبان ماه وارد فاز یک عملیات دریایی گسترده در دریاهای عرب و سرخ شد و تاکنون علیه ۲۹ کشتی تجاری و نظامی آمریکایی، انگلیسی، اسرائیلی و کشتی های وابسته به آنها اجرا شده است.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.