رئیس اقلیم کردستان عراق هرگونه روابط میان اقلیم کردستان و رژیم صهیونیستی را تکذیب کرد و گفت که موساد هیچ مقری در اقلیم کردستان ندارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” نچیروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان طی مصاحبه با رسانه‌های العربیه و الحدث با اشاره به حضور نیروهای آمریکایی در عراق بیان داشت: اقلیم کردستان در چارچوب عراق و نه به تنهایی، سرنوشت حضور نیروهای ائتلاف بین‌المللی را تعیین خواهد کرد.

وی در ادامه مصاحبه، هرگونه روابط میان اقلیم کردستان و رژیم صهیونیستی را رد کرد و گفت که ما روابطی با اسرائیل و هیچ مقری برای موساد نداریم. ادعاهای ایران مبنی بر حضور نیروهای موساد در اقلیم نادرست است و تهران هیچ سند و مدرکی به بغداد مبنی بر حضور نیروهای موساد در اقلیم کردستان عراق ارائه نداده است.

بارزانی همچنین تاکید کرد که اقلیم کردستان منبعی برای تهدید ایران نبوده و بمباران اقلیم توسط ایران، که منجر به کشته شدن غیرنظامیان شده است را نمی‌توان در چارچوب دوستی دسته بندی کرد.

این اظهارات در حالی مطرح شده است که پس از حمله نیروهای مسلح ایران به مقر موساد در اربیل، اسناد مختلفی در خصوص حضور عوامل موساد و ارتباط برخی اشخاص مستقر در اقلیم کردستان عراق با رژیم صهیونیستی توسط رسانه‌های منطقه‌ای از جمله تحولات جهان اسلام منتشر شد.

نکته جالب توجه اینجاست که طی سال‌های اخیر و به ویژه همزمان با ناامنی و اغتشاشات در ایران، تیم‌ها و تجهیزات مختلفی از مبداء اقلیم کردستان عراق با حمایت محور شرارت به ویژه رژیم صهیونیستی و سازمان تروریستی موساد با هدف انجام اقدامات ضدامنیتی اعم از ترور، انفجار، خرابکاری در بخش‌های صنعتی، نظامی و… وارد کشور ایران شدند که بخش کثیری از این عملیات‌ها با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان کشف و خنثی گردید.

به هر روی، حضور عناصر موساد و عوامل وابسته به رژیم صهیونیستی در اقلیم کردستان عراق، موضوعی غیرقابل انکار است؛ اینکه مقام بلندپایه اقلیم کردستان در مصاحبه با رسانه‌ها، این موارد را مطرح کرده و سعی در زیر سوال بردن اقدامات ضد تروریستی ایران و تکذیب روابط حکومت خود با رژیم اسرائیل را دارد، جای تامل دارد و به نظر می‌رسد جمهوری اسلامی ایران جهت بهبود روابط یا توجیح همسایگان خود، باید بازنگری ویژه‌ای در نحوه ارتباط با آنها انجام دهد!

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.