بررسی آخرین وضعیت نظامی در جبهات مختلف نوار غزه پس از گذشت ۱۳۴ روز از نبردها

در جنوب نوار غزه، طی ۱۰ روز اخیر، نیروهای رژیم اسرائیل به تدریج در پاکتهای محاصره شده در شهر خان یونس پیشروی کرده و موفق به پاکسازی کامل شهر شدند و عملا شهر خان یونس به‌طور کامل به اشغال نیروهای اسرائیلی در آمد. صبح امروز، نیروهای اشغالگر به بیمارستان محاصره شده‌ی ناصر در شمال غرب خان یونس یورش بردند و ۱۰۰ نفر از مردم را بازداشت کردند. محیط اطراف بیمارستان ناصر جزء آخرین مناطقی بود که نیروهای مقاومت در برابر اشغالگران اسرائیلی ایستادگی میکردند.

با توجه به اشغال شهر خان یونس، اکنون نیروهای اسرائیلی دامنه حملات و عملیاتهای خود را معطوف به حومه غربی خان یونس و شهر رفح کرده اند. بر اساس آخرین اطلاعات، رژیم اشغالگر صهیونیستی در حال آماده‌سازی برای آغاز یک عملیات گسترده با هدف تخریب و تصرف شهر رفح است. گفته می‌شود طی روزهای اخیر، محموله‌های جدید سلاح و مهمات توسط رژیم آمریکا برای رژیم اسرائیل ارسال شده است. پهپادهای شناسایی اسرائیلی به‌صورت مداوم در آسمان رفح پرواز میکنند و در حال رصد لحظه ای و جمع آوری اطلاعات میدانی هستند.

پس از آغاز تهاجم زمینی رژیم اسرائیل به نوار غزه، شهر رفح میزبان هزاران آواره فلسطینی از مناطق شمالی و میانی نوار غزه است که به این مکان پناه آورده اند. تهاجم زمینی و هوایی جدید علیه رفح جان هزاران غیرنظامی را معرض خطر قرار میدهد و در صورت آغاز عملیات، افراد بسیاری جان خود را از دست خواهند داد.

بیشتر بخوانید: آخرین وضعیت نظامی در نوار غزه، روز ۱۲۲ نبردها؛ خان یونس در آستانه سقوط کامل!

در وسط نوار غزه، جبهه‌های نبرد تغییر خاصی نکرده است. بمبارانها و درگیریها در مناطق المغازی، البریج، النصیرات ادامه دارد. منطقه دیرالبلح نیز همچنان زیر آتش توپخانه و حملات هوایی رژیم اسرائیل قرار دارد.

در شمال نوار غزه، تغییر خاصی در خطوط نبرد ایجاد نشده است. درگیرهای پراکنده در مناطق جنوب غربی شهر غزه ادامه دارد و توپخانه، پهپاد و جنگنده های رژیم اسرائیل مناطق مختلف شمال نوار غزه را به‌طور روزانه بمباران میکنند.

مشاهده نقشه تعاملی غزه

آخرین وضعیت نظامی نوار غزه پس از ۱۳۴ روز نبرد – برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید
 • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

 1. سعید پنجشنبه, ۳ اسفند, ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۵

  خواب استراتژیک و ما ادراک خواب استراتژیک

  پاسخ
 2. سعید یکشنبه, ۶ اسفند, ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۳

  ⭕️ نوبت ما نرسیده؟

  🔹 با یاری خدا و به همت انصارالله یمن در یک ماه گذشته مسیر حیاتی رژیم صهیونیستی در باب المندب بسته شده و گرگهای تل آویو را در تنگنای اقتصادی و معیشتی قرار داده است !

  🔹 صهیونیستها برای فرار
  از فشار اقتصادی و ادامه جنگ مسیر جدیدی برای ورود غذا و سایر کالاهای ضروری به فلسطین اشغالی ایجاد کرده اند. مسیری که از مقابل ایران اسلامی شروع می شود.
  (از امارات به عربستان و اردن تا فلسطین اشغالی)

  🔹در این مقطع هم مظلومان غزه، هم ملتهای منطقه، هم برادران ما در محور مقاومت، هم وجدان انسانی و هم تاریخ منتظر اقدام انقلابی ما برای بستن«مسیر تنفسی جدید»رژیم صهیونیستی است!

  🔹رهبر انقلاب طی ماههای اخیر چندین بار از دولت‌های منطقه خواسته اند که مسیرهای ورود کالا به فلسطین اشغالی را مسدود کنند.

  🔹اگر مسئولان عالی کشور اراده ای انقلابی داشته باشند بستن مسیر تنفسی جدید رژیم صهیونیستی دشوار نیست!
  تهدید جدی و عملی کشتیهایی که با کالاهای مورد نیاز گرگهای تل آویو قصد پهلو گرفتن در بندر فجیره و یا بنادر شرقی امارات را دارند، این مسیر را خواهد بست و ملت مسلمان ایران را در برابر خدا روسفید می کند!

  🔹و خدا نیاورد آن روزی که مسئولان ما با بهانه های واهی و از سر ترس و محافظه کاری در انجام این تکلیف شرعی کوتاهی کنند و نظام و ملت مسلمان ما را در برابر کودکان گرسنه و سرمازده غزه شرمنده و سرافکنده سازند.
  🔹 روز میلاد آخرین حجت الهی در فرهنگ انقلاب اسلامی روز جهانی مستضعفین نام گرفته و این نام برآمده از فرهنگ اصیل شیعی و اسلام ناب محمدی است که بر زبان امیر مومنان(ع) جاری شده است:«همواره یاور مظلومان و دشمن ظالمان باشید»

  پاسخ
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.