آیا رفح شاهد حملات گسترده اسرائیل خواهد بود؟

دوشنبه 30 بهمن 1402 - 23:36
https://iswnews.com/?p=114223

در روزهای گذشته موضوع حمله گسترده ارتش رژیم صهیونسیتی به رفح و اظهارنظرهای پیرامون آن به یکی از موضوعات داغ رسانه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی تبدیل شده و این سوال را به وجود آورده است که آیا ارتش اسرائیل عملیات گسترده علیه رفح را آغاز خواهد کرد؟

طی روزهای اخیر سخنانی توسط مقامات اسرائیلی مبنی بر حمله گسترده به رفح مطرح شد که با واکنش سازمان‌های حقوق بشری و کشورهای عضو جامعه بین‌المللی مواجه شد. این سخنان در حالی مطرح شد که این منطقه پذیرای بیش از یک و نیم میلیون آواره فلسطینی از مناطق شمالی و مرکزی غزه می‌باشد.

پس از قوت گرفتن طرح حمله اسرائیل به رفح، کیفیت حملات حزب‌الله نسبت به هفته‌های اخیر افزایش یافت. علاوه بر حزب‌الله، مقاومت اسلامی عراق نیز حمله پهپادی جدیدی را پس از سکوت چندین روزه، علیه مواضع نظامی اسرائیل در جولان اشغالی ترتیب داد.

با در نظر گرفتن این اقدامات به نظر می‌رسد طرح تشدید درگیری‌ها در شمال فلسطین اشغالی و قرار دادن صهیونیست‌ها در حالت ابهام و انتظار، حمله مقاومت عراق به جولان اشغالی، عملیات ضد صهیونیستی در کریات ملاخی و عملیات‌های مستقیم ارتش یمن علیه شناورهای آمریکایی و انگلیسی در دریای سرخ، بخشی از هشدار محور مقاومت به محور شرارت در خصوص حمله به رفح می‌باشد. حمله گسترده صهیونیست‌ها به رفح، سطح اقدام اعضای محور مقاومت را نیز ارتقاء خواهد داد.

طرح حمله گسترده به رفح تا زمانی مورد مخالفت شدید صهیونیست‌ها قرار گرفته بود اما پس از آزادی دو اسیر اسرائیلی در رفح توسط نظامیان این رژیم، به نوعی می‌توان گفت ورق تا حدودی به نفع نتانیاهو برگشت و این اقدام تا حدودی فشارهای موجود در خصوص دستاوردهای جنگ را کاهش داد.

آزادی اسرا باعث شد تا نتانیاهو و همکیشان با توجیه تداوم جنگ، رفح را کلید به دست آوردن دستاوردها معرفی کرده و از آن به عنوان اهرم فشاری بر برخی از اعضای کابینه جنگ اسرائیل به ویژه بنی‌گانتز استفاده نمایند. همچنین پس از آزادی اسرای اسرائیلی در رفح ، اتحاد در کابینه جنگ رژیم برای حمله به رفح تا حدودی افزایش یافت.

بررسی‌ها نشان می‌دهد رژیم صهیونسیتی در حال خرید زمان برای بررسی و آمادگی جهت حمله گسترده به رفح است که در این صورت و با توجه به اسکان تعداد زیادی از آوارگان فلسطینی، فاجعه بزرگ انسانی رخ خواهد داد. با در نظر گرفتن این موضوعات و در مجموع بررسی‌ها، لازم است کیفیت و کمیت حملات محور مقاومت علیه رژیم صهیونسیتی و عوامل پشتیبان آن با هدف فشار بر دولت نتانیاهو افزایش یابد تا این حملات بر تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری‌های آتی مقامات این رژیم مبنی بر حمله گسترده به رفح تأثیرگذار باشد.

تحولات جهان اسلام
تحولات جهان اسلام
"تحولات جهان اسلام" اولین و تنها رسانه تخصصی پوشش اخبار و تحولات منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا با ارائه دقیق ترین و بروزترین نقشه های میدانی. رویکرد "مجموعه تحولات"، رصد دقیق درگیریهای منطقه و بصورت ویژه جهان اسلام و ارائه بروزترین نقشه های میدانی و تحلیل ها از مسائل جاری و فرا روی منطقه است.
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  1. سعید سه شنبه, ۱ اسفند, ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۳

    رفح که هیچی لبنان هم شاهد حمله گسترده صهیونیست‌ها خواهد بود چون با حمله این بی شرفا دلار تو ایران بالا نمیره ولی اگه حزب الله جواب بده دلار تو ایران میره بالا!!!

    پاسخ
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.