یک روزنامه فرانسوی اعلام کرد که حزب الله لبنان صدها کیلومتر تونل را در لبنان حفر کرده است که عمق آن بین ۴۰ تا ۸۰ متر بوده و بسیار خطرناک‌تر از تونل‌های حماس می‌باشند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” روزنامه لیبراسیون فرانسه در گزارشی اعلام کرد که حزب‌الله لبنان صدها کیلومتر تونل را در مدت ۳۰ سال در لبنان حفر کرده است که عمق آن بین ۴۰ تا ۸۰ متر است.

در این گزارش آمده است که تونل‌های حزب‌الله پیچیده‌تر و خطرناک‌تر از تونل‌های حماس می‌باشند تا جایی که در هرگونه حملات اسرائیل، منفجر کردن یکی از آن تونل‌ها در لبنان می‌تواند باعث لرزش و رانش زمین در آن منطقه شود.

بر اساس ادعای این روزنامه، حزب‌الله حفر این تونل‌ها را در دهه ۱۹۸۰ میلادی آغاز کرد و این پروژه در اواخر دهه ۱۹۹۰ سرعت گرفت تا این گروه برای هرگونه عملیات در داخل خاک لبنان آماده شود.

پس از آغاز عملیات طوفان الاقصی، ارتش رژیم صهیونیستی در مناطق مرزی جنوب لبنان از بمب های فسفری آتش زا برای سوزاندن گیاهان جهت آشکارسازی ورودی تونل‌های حزب‌الله استفاده کرده است و طبق نوشته روزنامه لیبراسیون، تاکنون دهانه ۱۲ تونل حزب‌الله تخریب شده است.

این روزنامه فرانسوی به نقل از یک منبع نظامی در تل آویو نوشت: ارتش از آشکارسازهای حرکتی، ربات‌ها، پهپادها و سایر منابع اطلاعاتی برای نقشه‌برداری از شبکه تونل استفاده می‌کند.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.