بخش های مهم سخنرانی سید عبدالملک بدرالدین الحوثی به شرح زیر است:

در روز اول تجاوز، آمریکا، انگلیس و اکثر کشورهای بزرگ اروپایی ابتکار عمل را به دست گرفتند و از دشمن صهیونیستی حمایت کردند. آمریکا و غربی ها با وجود پتانسیل نظامی عظیمی که دشمن اسرائیلی در اختیار دارد، باز هم سلاح، پول و مستشاران خود را در اختیار آنها قرار دادند. حمایت مسلمانان از مردم مظلوم فلسطین که بخشی از آنها هستند کجاست؟

آمریکا برای سومین بار از حق وتوی خود در شورای امنیت برای جلوگیری از هرگونه تصمیم برای توقف نسل کشی مردم فلسطین در غزه استفاده کرد. آمریکایی ها بر ادامه نسل کشی مردم غزه با تمام ابزارها اصرار می کنند. آمریکایی ها شریک اصلی دشمن اسرائیلی در تمام جنایاتش علیه مردم فلسطین در تمام مراحل گذشته هستند. مسلمانان منتظر چه اقدامی هستند؟ آیا می خواهند نسل کشی کامل مردم غزه محقق شود؟!

صدها هزار فلسطینی در غزه گرسنگی می کشند. کجایند کشورهای ثروتمند عربی که صدها میلیارد دلار را صرف امور پوچ و بی اهمیت می کنند و به جنگ ها دامن می زنند اما غذای کمی برای مردم فلسطین فراهم نمی کنند!

دشمن اسرائیلی با تانک و پهپاد به بیمارستان ناصر یورش برد، گویی در حال هجوم به یکی از بزرگترین پایگاه های نظامی است. آنها حتی نوزادان نارس و بیمار در همه رده ها را هدف قرار دادند.

خسارات نظامی و اقتصادی دشمن علیرغم حمایت گسترده آمریکا و غرب، قابل توجه و بی سابقه است. پول اسرائیل با کاهش ذخایر ارزی، افزایش بدهی عمومی و کسری بودجه بزرگ دشمن، دیگر ثبات ندارد و پیامدهایی در همه زمینه های اقتصادی از جمله تولید، سرمایه گذاری، کمبود نیروی کار و بخش املاک و مستغلات وجود دارد. بنادر فلج شده و آمار گردشگری و میزان پروازها کاهش یافته است. خسارت وحشتناکی به اقتصاد دشمن اسرائیل وارد شده است.

ما تمایل به تشدید عملیات در جبهه یمن داریم، در حالی که دشمن تمایل به تشدید حملات بیشتر در نوار غزه دارد. عملیات ما علیه اهداف اسرائیل در اراضی اشغالی بالغ بر ۱۸۳ فروند موشک و پهپاد بوده است. سلاح های زیردریایی وارد عملیات ما در دریا شده است که برای دشمن آزاردهنده است. شمار کشتی های مورد هدف قرار گرفته در دریا علیرغم اینکه دشمن حرکت خود را کاهش داده، خود را استتار کرده و اطلاعات را مخفی کرده است، ۴۸ کشتی است.

کارشناسان آمریکایی از تاکتیک نیروهای مسلح ما شگفت زده شده اند. پیروزی های واقعی و بزرگی در رویارویی با آمریکا در دریاهای سرخ و عرب وجود دارد. رهبران و مقامات آمریکایی به قول خودشان و با توجه به واقعیت ثابت شده اعتراف می کنند که نتوانسته اند از عملیات یمن جلوگیری کنند و از کشتی های دشمن محافظت کنند. بریتانیایی ها با وارد کردن خود به چیزی که به آنها ربطی ندارد، حماقت کردند و آسیب دیدند. هزینه موضع آمریکا و انگلیس در تجاوز به کشورمان و در حمایت از جنایات صهیونیست ها در غزه گزاف و بسیار زیاد است.

برخی از مزدورانی که با ما جنگیدند، مواضع شریفی در قبال حوادث غزه داشتند و دارند و منطقی هستند و وجدانی دارند که آنها را در مسیر درست حرکت می دهد. برخی از مزدوران نیز به بلندگوهای ناب و تخصصی برای منافع آمریکا تبدیل شده اند و هر تلاشی برای حمایت از غزه را تحریف می کنند.

ما نبرد فتح موعود و جهاد مقدس فی سبیل الله را در جایگاهی پاک، قوی و شجاعانه که مورد تحسین اکثر آزادگان جهان است به پیش می بریم.

بیشتر بخوانید: رهبر انصارالله: سکوت کشورهای اسلامی و عدم اقدام جدی آنها، مشارکت در جنایت غزه است

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.