جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی ۲۲ حمله هوایی علیه مناطق مختلفی در استان‌های صنعا، حجه و تعز انجام دادند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” به نقل از رسانه های یمنی، جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی شب گذشته و بامداد امروز ۶ اسفند ماه، ۲۲ حمله هوایی به مواضع نظامی و غیرنظامی در استان‌های صنعا، حجه و تعز انجام دادند. اهداف حملات هوایی جنگنده‌های ائتلاف آمریکایی شامل موارد زیر است:

– صنعا: ۳ حمله هوایی به کارخانه سموم دفع آفات در حی النهضه در مدیریت الثوره، ۶ حمله در منطقه عطان، ۳ حمله در منطقه النهدین، ۲ حمله در جبل عرام در همدان بیت انعم و ۳ حمله در منطقه صرف در مدیریت بنی حشیش.
– حجه: ۲ حمله در مزارع الجر در مدیریت عبس.
– تعز: ۲ حمله به شبکه ارتباطات منطقه قراضه در مدیریت حیفان و یک حمله به شبکه ارتباطات منطقه شمیر در مدیریت مقبنه.

نقشه: محل وقوع حملات هوایی ائتلاف آمریکایی / برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید

ارتش آمریکا در بیانیه‌ی خود مدعی شده است که ۱۸ نقطه از مواضع انصارالله شامل انبارهای زیرزمینی تسلیحاتی، تأسیسات ذخیره موشک، پهپادهای انتحاری، سامانه های پدافند هوایی، رادارها و یک بالگرد را مورد حمله قرار داده‌اند. این عملیات با مشارکت ارتش انگلیس و پشتیبانی استرالیا، بحرین، کانادا، دانمارک، هلند و نیوزلند و با هدف کاهش توانایی نیروهای مسلح یمن در اجرای حملات علیه کشتی‌های اسرائیل، آمریکا و انگلیس و کشتی های وابسته به آنها انجام شده است.

حملات هوایی هواگردهای ارتش آمریکا و انگلیس علیه یمن تحت عنوان یکی از بخش های عملیات “نگهبان آسایش” از ۲۲ دی ماه شروع شده و آمار آن تاکنون بیش از ۲۰۰ حمله هوایی رسیده است. هدف از اجرای این حملات انهدام انبارهای موشکی، پهپادی و سایر توانمندی های نیروهای مسلح یمن عنوان شده است اما تاثیر چندانی بر کیفیت و کمیت حملات ارتش یمن علیه کشتی‌های اسرائیل، آمریکا و انگلیس نداشته است.

بیشتر بخوانید: حمله موشکی و پهپادی ارتش یمن به کشتی های آمریکا

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.