علی‌رغم اینکه رئیس جمهوری مصر اعلام کرد با کوچاندن فلسطینی ها به مصر به شدت مخالف هستیم اما تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد که مصر در حال آماده شدن برای اسکان فلسطینی‌ها در صحرای سینا می‌باشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” تصاویر ماهواره‌ای نشان می‌دهد که مصر در حال آماده شدن برای اسکان موقت فلسطینی‌ها در صحرای سینا است. گفته می‌شود همزمان با آغاز عملیات زمینی ارتش اسرائیل در رفح، بسیاری از فلسطینی‌ها از نوار غزه تخلیه و به این منطقه منتقل خواهند شد.

این اقدام مصر در حالی صورت گرفته است که عبدالفتاح سیسی، رئیس‌ جمهور مصر چند ماه قبل در نشست مطبوعاتی مشترک با اولاف شولتز، صدراعظم آلمان تاکید کرده بود: “آنچه اکنون در غزه رخ می‌دهد، تلاشی برای وادار کردن غیرنظامیان به کوچ اجباری به مصر است. با کوچاندن فلسطینی‌ها به مصر به شدت مخالف هستیم.”

پس از انتشار این اخبار، قاهره مجددا صحت این موضوع را تکذیب کرد. در همین رابطه، یوآف گالانت، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که اسرائیل قصد ندارد فلسطینی‌ها را به عنوان بخشی از روند تخلیه شهر رفح، به مصر بفرستد. با این وجود، علت تحرکات مصر و افزایش اقدامات آنان در صحرای سینا همچنان مبهم و مشکوک است.

شایان ذکر است منطقه رفح شاهد تجمع بیش از ۱/۵ میلیون آواره فلسطینی می‌باشد. این آوارگان پس از حملات به خان یونس در حال حاضر به رفح منتقل شده‌اند و طی هفته‌های اخیر اخبار ضد و نقیض بسیاری در خصوص طرح رژیم صهیونیستی جهت کوچاندن اجباری آنها به خارج سرزمین‌های فلسطین (مصر) منتشر شده است.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.