تهدید داعش به تکرار اسپایکر دوم و فلوجه سوم

دوشنبه 13 فروردین 1403 - 17:18
https://iswnews.com/?p=116216

ابوحذیفه الانصاری سخنگوی رسمی داعش از طریق مؤسسه الفرقان یک بیانیه ۴۰ دقیقه‌ای صادر کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام، ابوحذیفه الانصاری در این بیانیه که «والله لیتمن هذا الامر» نام دارد و در روز پنجشنبه ۹ فروردین منتشر شد به یک دهگی اعلام خلافت داعش اشاره کرد و با جاهلی خواندن نظام جهانی به طور خلاصه به تاریخ ده ساله خلافت داعش اشاره کرد.

ابوحذیفه الانصاری مدعی شد که داعش پس از یک دهه هنوز با قدرت عمل می‌کند و اگر قبلا نظام جهانی در عراق و شام نگران توسعه داعش بود، امروزه هرجا از پاکستان گرفته تا منطقه ساحل و غرب آفریقا باید انتظار داعش را داشته باشند.

وی با اشاره به ضرباتی که داعش تحت عنوان «استنزاف» به دولت‌های ملی وارد می‌سازد افزود که کشته شدن چهار خلیفه داعش نشانگر فضیلت آن‌هاست. وی همچنین اشاره کرد که راه پیروزی داعش دور و دراز است.

الانصاری در ادامه به سنت ابتلاء اشاره کرد و داعش را در مرحله ابتلای خود تلقی کرده و در ادامه سربازان خلافت را از اختلاف و شکستن بیعت برحذر داشت و آن‌ها و همچنین مناصران و یاوران رسانه‌ای داعش را به اطاعت از اوامر امیران و پیام‌های رسمی داعش فراخواند.

سخنگوی داعش همچنین از رسانه‌های مناصر و غیر رسمی خواست که از آرشیو غنی داعش برای انتشار پیام خلافت داعش استفاده کنند. او در ادامه سربازان خلافت را ابتدا در موزامبیک و در مرحله بعد کنگو و نیجریه و منطقه ساحل و خراسان و پاکستان ستود. وی به طور مشخص به انفجار جلسه انتخاباتی جمعیت علمای اسلام پاکستان در باجور اشاره کرد و آن را ستود و بعد از آن سربازان داعش در فیلیپین و سومالی و در مرحله بعد نیز گروه‌های داعشی حاضر در یمن و سینا و لیبی و تونس و قفقاز را ستود.

الانصاری در ادامه به جنایت کرمان اشاره کرد و اضافه کرد که در عملیات اخیر مسکو بینی روس‌ها را به خاک مالیدیم. الانصاری در فراز بعدی به مسئله غزه اشاره کرد و گفت که برای مبارزه با یهودیان باید هم‌پیمانان مرتد و صلیبی آن‌ها را در همه جا مورد هدف قرار داد. وی در ادامه سربازان خلافت در عراق و شام را ستود و اضافه کرد، چند برابر آنچه در غزه رخ می دهد چند سال قبل در سرزمین‌های خلافت در عراق و شام رخ داده بود، همچنین در برمه و چین و هند هم رخ می‌هد. ابو حذیفه افزود که برای حل این مشکلات مسلمانان باید حول یک امام واحد گرد آیند. وی در ادامه آرزو کرد که سربازان خلافت روزی به فلسطین برسند و چهره به چهره با یهودیان بجنگند.

الانصاری در ادامه مسلمانان را به عملیات فردی و گرگ تنها در اروپا و آمریکا و سرزمین‌های اشغالی به ویژه قدس فراخواند و مسلمانان را به هجرت به مناطق خلافت داعش و جهاد دعوت کرد. وی همچنین چند بار از سربازان غیر عرب داعش یاد کرد و اضافه کرد امروز در دولت خلافت سربازانی حضور دارند که از زبان عربی جز شهادتین چیز نمی‌دانند. وی در ادامه به اسیران داعشی در بند پیام داد و از دواعش شام خواست که همه به سوی اردوگاه الهول رفته و زنان و کودکان حاضر در آن اردوگاه را آزاد کنند. وی با مخاطب قرار دادن دواعش شام بر اهمیت این حرکت تاکید کرد و گفت که حتی اگر همه شما نیز در این راه جان بدهید باز هم ارزش دارد.
الانصاری در فرازهای پایانی بیانیه خود شیوخ عشایر ضد داعش و همچنین آمریکا و اروپا و همچنین عراق را به اسپایکر دوم و فلوجه سوم تهدید کرد.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.