جنبش‌های حماس و جهاد اسلامی فلسطین با انتشار بیانیه‌ای حمله رژیم صهیونیستی به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق را به شدت محکوم کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” جنبش حماس فلسطین با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: ما در جنبش مقاومت اسلامی حماس حمله تروریستی دشمن صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق، پایتخت سوریه که به شهادت تعدادی از دیپلمات‌ها و مستشاران نظامی ایرانی منجر شد، را شدیدا محکوم کرده و آن را نقض صریح قوانین بین‌المللی و حاکمیت سوریه و ایران و تشدید خطرناک جنایات این رژیم می‌دانیم.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: ما همبستگی کامل خود را با ایران و سوریه در مقابله با دشمن نازی و جنایتکار صهیونیستی اعلام کرده و از شورای امنیت می‌خواهیم اقدامی فوری و سازنده برای بازداشتن رژیم اشغالگر و سران جنایتکار آن با توقف جنگ و حمله به غزه و منطقه که صرفا منجر به تشدید تنش و درگیری‌ها شده و ثبات و امنیت بین‌المللی را مخدوش می‌کند، داشته باشد.

علاوه بر جنبش حماس، جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز با انتشار بیانیه‌ای حمله روز گذشته را محکوم کردند. جهاد اسلامی همچنین تاکید کرد که این حمله رژیم صهیونیستی، تلاش دشمن برای گسترش دامنه تجاوز و جنگ و فرار از شکست در غزه صورت می‌گیرد. این جنبش ضمن تسلیت به جمهوری اسلامی ایران، این اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی را موجب افزایش همبستگی دانست.

شایان ذکر است ارتش رژیم صهیونیستی در ۱۳ فروردین ماه از سمت جولان اشغالی، ساختمان کنسولگری ایران در دمشق را مورد هدف قرار داد که طی این حمله، سرتیپ پاسدار محمدرضا زاهدی، از فرماندهان ارشد جبههٔ مقاومت و چند تن دیگر از مستشاران ایرانی به نام‌های حسین امان اللهی، سید مهدی جلادتی، محسن صداقت، علی آقا بابایی و سید علی صالحی روزبهانی به شهادت رسیدند.

بیشتر بخوانید: اعلام شهادت هفت مستشار سپاه پاسداران در سوریه

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.