وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با انتشار بیانیه‌ای، حمله موشکی رژیم صهیونیستی به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در ۱۴ فروردین ماه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: بی‌شک این حمله زبونانه و نفرت‌انگیز نقض مصونیت افراد و اماکن دیپلماتیک و در مغایرت آشکار با مقررات بین‌المللی و‌ منشور ملل متحد است؛ فلذا انتظار این است که این تعرض شنیع ازسوی دولت‌ها و مجامع بین‌المللی تقبیح و شدیداً محکوم شود.

در ادامه این بیانیه آمده است: در این راستا از سازمان ملل متحد دبیرکل آن انتظار می‌رود در مسیر مقابله با اعمال متخلفانه و ناقض مقررات بین‌المللی رژیم صهیونیستی که تهدیدکنندهٔ صلح و امنیت بین‌المللی هستند، واکنش لازم و سریع را داشته و اینگونه اعمال جنایتکارانه و تروریستی را محکوم و تقبیح نمایند. جمهوری اسلامی ایران مقتدرانه و در کمال حکمت و درایت، رژیم متجاوز و مفلوک صهیونیستی را از جنایت جدید خود پشیمان خواهد کرد و این رژیم جعلی با توسل به اینگونه جنایات ددمنشانه، هرگز از شکست محتوم نجات نخواهد یافت.

بامداد امروز نیز حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران در صفحه شخصی خود در توییتر (ایکس) نوشت: مقام سفارت سوئیس بعنوان حافظ منافع امریکا در ایران توسط مدیرکل امریکا به وزارت خارجه فراخوانده شد. در این احضار ابعاد حمله تروریستی و جنایت رژیم اسرائیل تبیین و مسئولیت دولت امریکا مورد تاکید قرار گرفت. پیام مهمی به دولت آمریکا بعنوان حامی رژیم صهیونیستی ارسال شد. آمریکا باید پاسخگو باشد.

شایان ذکر است رژیم صهیونیستی طی سال‌های اخیر و به ویژه در ماه‌های گذشته در جریان جنگ غزه با اقدامات خود نشان داد که هیچ ارزشی برای سازمان‌ها، نهادها و قوانین بین‌المللی قائل نشده و به آنها اعتقادی ندارد. این رژیم همواره در بازه‌های مختلف زمانی، ناقض قوانین بین‌المللی بوده است.

 • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

 1. امیر سه شنبه, ۱۴ فروردین, ۱۴۰۳ - ۱۹:۳۱

  بابا ولمون کنید…شما همون برید محکوم کنید…با محکوم کردن شما و امثال شما جنایات اسرائیل کمتر نخواهد شد.
  خسته شدیم از این سیاسی کاری ها…همین سیاسی کاری ها یمن و سوریه رو هم بدبخت کرد و الان نصف این دو کشور تحت اشغاله امریکا و سعودی هاست

  پاسخ
 2. علی اس اس چهارشنبه, ۱۵ فروردین, ۱۴۰۳ - ۰۴:۳۱

  کار از پاسخ قاطع به کجا رسیده که فقط میان محکوم میکنن اون موقعه ما دلمون به چی خوش کنیم وقتی دم از قدرت اول منطقه میزنن ولی در عمل هیچ چیزی نمیبینیم

  پاسخ
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.