۱۲۹ عملیات؛ تعداد اقدامات داعش در سوریه از ابتدای ۲۰۲۴

پنجشنبه 16 فروردین 1403 - 00:27
https://iswnews.com/?p=116418

از ابتدای سال ۲۰۲۴ میلادی تاکنون، عناصر گروه تروریستی داعش دستکم ۱۲۹ عملیات در مناطق مختلف سوریه انجام داده‌اند که این گروه ۹۴ مورد از آنها را به طور رسمی برعهده گرفت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” گروه تروریستی داعش از ابتدای سال ۲۰۲۴ میلادی تاکنون، دستکم ۱۲۹ عملیات در مناطق مختلف سوریه انجام داده است که این گروه ۹۴ مورد از آنها را به طور رسمی برعهده گرفت.

عناصر داعش، ۷۲ حمله علیه نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF)، ۴۱ حمله علیه نیروهای ارتش سوریه، ۷ حمله علیه نیروهای تحت حمایت ایران و ۹ حمله علیه غیرنظامیان ترتیب دادند که اکثر این حملات در استان دیرالزور و صحرای استان حمص صورت گرفت.

تروریست‌های داعش در مجموع ۴۰۰ نفر اعم از نظامی و غیرنظامی را طی عملیات‌های مختلف مورد هدف قرار دادند. در میان این افراد، ۱۹۲ نفر از جمله ۱۱۹ نظامی سوری، ۳۵ تن از نیروهای دموکراتیک سوریه، ۱۱ تن از نیروهای تحت حمایت ایران و ۵ تن از نیروهای دفاع وطنی سوریه جان باختند. همچنین ۲۰۸ نفر از جمله ۴۶ تن از نیروهای دموکراتیک سوریه، ۱۴۶ نظامی سوری و ۶ تن از نیروهای تحت حمایت ایران نیز مجروح شدند.

ذکر این نکته ضروری است که از ابتدای سال ۲۰۲۴ میلادی، تعداد عملیات‌های داعش در سوریه نسبت به سال ۲۰۲۳ افزایش داشته است. گروه داعش حملاتی علیه نیروهای SDF، ارتش سوریه و متحدان آن اجرا کرده است تا ثابت کند یک تشکیلات سازمان‌یافته است و علی‌رغم عملیات‌های مستمر و پاکسازی مناطق مختلف سوریه، همچنان توان عملیاتی خود را حفظ کرده است.

برای مشاهده در اندازه اصلی کلیک کنید
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.