پس از تهدیدات مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مجازات رژیم اسرائیل، برنامه‌های ناوبری در فلسطین اشغالی به دلیل اختلال در GPS دچار مشکل شده و صهیونیست‌ها از ترس حملات ایران، اقداماتی نظیر ذخیره غذا، خرید ژنراتور و برداشت پول از بانک‌ها را آغاز کرده اند.

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل برای جلوگیری از وخیم‌تر شدن اوضاع در سرزمینهای اشغالی در بیانیه ای اعلام کرد که هیچ تغییری در دستورالعمل‌ها برای غیرنظامیان وجود ندارد و نیازی به “خرید ژنراتور، ذخیره غذا، برداشت پول نقد از بانک‌ها” نیست. در واقع هاگاری مردم را به آرامش دعوت کرده است.

گزارشاتی از بروز مشکل در برنامه‌های ناوبری در فلسطین اشغالی به دلیل اختلال در سامانهٔ موقعیت‌یابی جهانی (Global Positioning System) منتشر شده است. گفته می‌شود اختلال در سیگنال GPS، نتیجه بخشی از اقدامات ارتش اسرائیل برای جلوگیری از حملات موشکی و پهپادی مقاومت به فلسطین اشغالی بوده است. هرچند که در ماه‌های اخیر و به دلیل عملیاتهای نظامی در جنوب و در شمال، عملکرد GPS در این مناطق با اختلال مواجه بود، اما این اختلال در مناطق مرکزی رژیم اسرائیل بسیار نادر بود. همه شواهد حاکی از آن است که رژیم اسرائیل خود را برای دریافت پاسخ‌های تلافی جویانه ایران آماده می‌کند.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.