ترور یک صراف لبنانی توسط عوامل موساد

پنجشنبه 23 فروردین 1403 - 17:27
https://iswnews.com/?p=116795

محمد ابراهیم سرور، یکی از صراف های لبنانی توسط افراد ناشناسی در منزل خود در شهر بیروت به قتل رسیده است.

ترور یک صراف لبنانی توسط عوامل موساد

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” محمد ابراهیم سرور، از صراف های لبنانی و مورد تحریم آمریکا، روز سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، به ضرب گلوله فرد یا افراد ناشناسی در منزل خود واقع در منطقه بیت مری واقع در حومه‌ی بیروت به قتل رسید.

رسانه های لبنانی به نقل از مقامات امنیتی دولت این کشور عنوان کرده‌اند که وی پیش از وقوع قتل، مورد شکنجه قرار گرفته و با توجه به باقی ماندن کیف پول در کنار جسد وی ادعاها درباره انگیزه سرقت مهاجمین حقیقت ندارد.

رسانه‌های صهیونیستی نیز مدعی هستند که این شخص توسط عوامل سازمان اطلاعات و عملیات ویژه اسرائیل (موساد) از سال ۲۰۱۸ میلادی تحت تعقیب بوده و در نهایت ترور شده است. به ادعای اسرائیل، سرور مسئول انتقال حمایت های مالی از ایران به گردان‌های القسام شاخه نظامی جنبش حماس بوده است.

لازم به ذکر است، محمد ابراهیم سرور از جمله افرادی است که در سال ۲۰۱۹ میلادی توسط وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا به اتهام همکاری با حزب الله، حماس و نیروی قدس سپاه مورد تحریم قرار گرفته بود.

یکی از ماموریت های سازمان اطلاعات و عملیات ویژه اسرائیل (موساد) در سال‌های گذشته، ترور اشخاص و افراد پرقدرتی است که به شبکه مالی گروه‌های مقاومت کمک می‌کنند. این افراد معمولا پس از شناسایی توسط سازمان های اطلاعاتی غربی مورد تحریم قرار گرفته و توسط موساد دنبال می‌شوند. محمد سرور نیز یکی از افرادی است که با کمک اطلاعاتی آمریکا شناسایی شده و به احتمال زیاد توسط عوامل موساد ترور شده است.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.