آژانس توسعه بین المللی ایالات متحده آمریکا (USAID) از کشته شدن یکی از نیروهای خود در شهر اشغالی یافا خبر داد.

کشته شدن یکی از نیروهای آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا در فلسطین اشغالی

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” جسیکا جنینگز، سخنگوی آژانس توسعه بین‌المللی ایالات متحده آمریکا (USAID) در ۲۴ فروردین ماه از کشته شدن یکی از نیروهای این سازمان در شهر اشغالی یافا خبر داد.

وی بیان داشت: ما در حال همکاری با سفارت ایالات متحده در اسرائیل هستیم تا جزئیات بیشتری در مورد این حادثه مرگبار به دست آوریم.

نام فرد کشته شده اعلام نشده اما گفته می‌شود وی بیش از دو دهه در آژانس USAID عضویت داشته و در حال انجام ماموریت در کرانه باختری و غزه بوده است.

با توجه به سابقه بالای این شخص، کارنامه نه چندان جالب آژانس USAID در زمینه‌های مختلف و انجام اقداماتی نظیر جاسوسی، ملت سازی و…، احتمال می‌رود این اقدام یک قتل عادی نبوده و عملیاتی جهت حذف فیزیکی این فرد توسط عوامل مرتبط با دشمنان رژیم صهیونیستی به ویژه مقاومت فلسطین صورت گرفته باشد.

شایان ذکر است آژانس توسعه بین‌الملل ایالات‌متحده آمریکا (USAID) در سال ۱۹۶۱ میلادی با ادغام سایر نهادهای آمریکایی درگیر در حوزه توسعه نفوذ بین‌الملل، ایجاد و اکنون در بیش از ۱۰۰ کشور جهان از جمله کشورهای اردن، جمهوری آذربایجان، افغانستان (قبل از تسلط طالبان) و عراق فعالیت داشته و همچنان دارند. این آژانس سعی دارد در پوشش اقدامات بشردوستانه، کشورهای بحران زده به ویژه مناطق درگیر جنگ در غرب آسیا را به عرصه‌ای برای افزایش نفوذ آمریکا تبدیل کند.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.