بنی گانتز وزیر جنگ اسرائیل

یکی از اعضای کابینه جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد که اسرائیل در زمان مناسب به حمله موشکی و پهپادی ایران پاسخ خواهد داد.

بنی گانتز: اسرائیل در زمان مناسب به حمله ایران پاسخ خواهد داد

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” بنی گانتز، وزیر جنگ اسبق و یکی از اعضای فعلی کابینه جنگ اسرائیل در ۲۶ فروردین ماه گفت: اسرائیل در زمان مناسب به حمله موشکی و پهپادی ایران پاسخ خواهد داد.

وی از مقامات اسرائیلی خواست تا “ائتلاف راهبردی و همکاری منطقه‌ای” که به این رژیم در دفع حملات بی‌سابقه کمک کرده است را تقویت کنند.

شب گذشته، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به ساختمان کنسولگری ایران در دمشق که به شهادت تعدادی از مستشاران ایرانی منجر شد، عملیاتی را با نام “وعدهٔ صادق” علیه مواضع نظامی اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی ترتیب داد و طی آن ده‌ها فروند موشک و پهپاد شلیک کرد.

رژیم اسرائیل مدعی است که سامانه‌های پدافندی در رهگیری و انهدام پهپادها و موشک‌های ایرانی، موفقیت ۹۹ درصدی داشته‌اند اما با این حال اعتراف کرده است که موشک‌های ایرانی به پایگاه هوایی نواتیم اصابت کرده است.

پس از این حملات، وزارت خارجه اسرائیل با تاکید بر اینکه اسرائیل حق دفاع از خود را دارد، گفت: ایران باید بهای تجاوزات خود را بپردازد. ایران پشت حملات تروریستی در منطقه بوده و همچنین بزرگترین تهدید برای ثبات منطقه و نظم جهانی است.

علیرغم تهدیدهای متعدد مقامات اسرائیلی قبل از حمله ایران، به نظر نمی‌رسد این رژیم تمایلی برای پاسخ دادن به حملات ایران داشته باشد. دو علت اصلی این موضوع عدم همراهی آمریکا با اسرائیل و همچنین ترس اسرائیل از حملات گسترده تر و شدیدتر متقابل ایران است.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  1. محمدمهدی بندرچی دوشنبه, ۲۷ فروردین, ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۹

    نکته مهمی که در تحلیل ها ذکر نمی شود و امیدوارم شما بپزانید و تولید کنید این است که پس از میانجیگری چین به جای آمریکا در حل منازعه دو هویت منطقه یعنی ایران و سعودی، اکنون با حمله مستقیم ایران به اسرائیل به منزله نزاع دو موجودیت حکومتی نه زیرحکومتی و ساب استیت، معلوم شد آمریکا هیچ توانی برای بازدارندگی در منطقه ندارد و کنشگران مستقل هم برای صلح هم برای جنگ روی متغیر آمریکا در معادلات خویش حساب نمی کنند. اینکه بایدن گفته در صورت تلافی اسرائیل در عملیات شرکت نمی کنیم یعنی دقیقا آمریکا به سیاست عدم نفوذ در منطقه ما رسیده و معتقدست نباید هزینه های هنگفت و غیرقابل جبران بخاطر نزاع های منطقه ای ما بپردازد. از منظر راهبردی این حذف آمریکا مهمتر از حتی تحیر اسرائیل از حمله ای است که همیشه ایران دنبال اجتناب از رخداد آن بود.

    پاسخ
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.