بشار اسد: شک ندارم که روسیه در اوکراین پیروز خواهد شد

دوشنبه 3 اردیبهشت 1403 - 01:52
https://iswnews.com/?p=117295

رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با یکی از شبکه‌های تلویزیونی روسیه مسائلی را در خصوص روسیه و روابط میان مسکو-دمشق بیان کرد.

بشار اسد: شک ندارم که روسیه در اوکراین پیروز خواهد شد

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با شبکه یک تلویزیون روسیه از پیروزی مسکو در جنگ اوکراین ابراز اطمینان کرد و گفت که مسیر تاریخ تصحیح خواهد شد. همه می‌دانند که تاریخ، زبان و فرهنگ، روسیه و بلاروس‌ را متحد می‌کند و جمعیت شرق اوکراین عمدتاً روسی هستند؛ نازی‌های اوکراین نیز هدف خاصی دارند اما من مطمئنم که این جنگ با پیروی روسیه و اتحاد دو ملت برادر پایان خواهد یافت.

وی در ادامه این مصاحبه اظهار داشت: روسیه به‌عنوان یک قدرت بزرگ، در برابر مداخله غرب در امور داخلی دیگر کشورها مقاومت می‌کند، برای من فرقی نمی‌کند که روسیه در کجا با تروریسم جهانی می‌جنگد، در سوریه یا اوکراین در بعد سیاسی یا نظامی، روسیه این کار را به این دلیل انجام می‌دهد که خود از تروریسم آسیب دیده است.

رئیس‌جمهور سوریه در بخش دیگری از سخنان خود به مسأله فلسطین و جنگ غزه پرداخت و گفت که آمریکایی‌ها از هر درگیری سود می‌برند و سیاست این کشور بر اصل تفرقه بیانداز و حکومت کن استوار است. آمریکا با حمایت گسترده از اسرائیل و ارسال سلاح به این رژیم، نقش اصلی را در نسل‌کشی مردم غزه دارند.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.