حمله ارتش یمن به سه کشتی در خلیج عدن و اقیانوس هند

پنجشنبه 6 اردیبهشت 1403 - 01:20
https://iswnews.com/?p=117479

نیروهای مسلح یمن سه عملیات نظامی علیه یک کشتی و ناوشکن آمریکایی در خلیج عدن و یک کشتی اسرائیلی در اقیانوس هند انجام دادند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن طی بیانیه ای جزئیات سه عملیات نظامی علیه یک کشتی و ناوشکن آمریکایی در خلیج عدن و یک کشتی اسرائیلی در اقیانوس هند را اعلام کرد.

طبق این بیانیه، نیروی دریایی ارتش یمن با تعدادی موشک دریایی، کشتی آمریکایی مرسک یورک تاون (MAERSK YORKTOWN) را در خلیج عدن هدف قرار داده است.

نیروی هوایی ارتش یمن نیز دو عملیات نظامی دیگر انجام داده که در جریان یکی از این عملیات ها، یک ناوشکن آمریکایی در خلیج عدن با تعدادی پهپاد و در عملیات دیگر ناو اسرائیلی ام‌اس‌سی وراکروز (MSC VERACRUZ) با چند فروند پهپاد در اقیانوس هند هدف قرار گرفته اند.

بر اساس اظهارات سرتیپ سریع، هر سه عملیات یادشده با موفقیت به اهداف خود رسیدند.

وی در پایان بیانیه خود افزود، نیروهای مسلح یمن تا پایان تجاوز و محاصره مردم فلسطین در نوار غزه، به جلوگیری از کشتیرانی اسرائیل و حرکت کشتی‌ها به سمت بنادر فلسطین اشغالی در دریاهای سرخ و عرب و همچنین در اقیانوس هند ادامه خواهند داد. وی نیروهای مسلح یمن با استعانت از خداوند متعال به اقدامات نظامی بیشتر علیه تمامی اهداف متخاصم در دریای سرخ، دریای عرب و اقیانوس هند و در دفاع از یمن عزیز و تایید موضع حمایت از مردم مظلوم فلسطین ادامه می دهند.

بیشتر بخوانید: یمنی ها چهار کشتی اسرائیلی و آمریکایی دیگر را مورد هدف قرار دادند

کشتی مرسک یورک تاون (MAERSK YORKTOWN) یک کشتی کانتینربر با پرچم آمریکا است که از سال ۲۰۰۴ میلادی فعالیت می‌کند. مبدأ و مقصد این کشتی بنادر جیبوتی ثبت شده است و اطلاعات مبهم فعالیت آن گویای ارتباط با اسرائیل است.

کشتی ام‌اس‌سی وراکروز (MSC VERACRUZ) یک کشتی کانتینربر با پرچم جزیره مادیرا (منطقه‌ای خودمختار در پرتغال) است که از سال ۲۰۰۵ میلادی فعالیت می‌کند. مبدأ این کشتی بندر هوستون در آمریکا و مقصد آن بندر ابوظبی امارات می‌باشد.

این عملیات نیروهای مسلح یمن ۶۹، ۷۰ و ۷۱مین عملیات رسمی علیه کشتی‌های اسرائیل، آمریکا، انگلیس و کشتی های وابسته به آنها در دریاهای سرخ و عرب و همچنین اقیانوس هند محسوب می‌شود. البته طبق آمار اعلامی رهبر انصارالله، نیروهای یمنی تاکنون ۹۸ عملیات دریای علیه کشتی‌های غیرقانونی انجام داده‌اند اما جزئیات این حملات تاکنون اعلام نشده و به نظر می‌رسد در این آمار حملات بدون اصابت و ناموفق نیز برآورد شده باشد.

بیشتر بخوانید: پرسش مخاطب: چرا حملات ارتش یمن در دریای سرخ متوقف شده است؟

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.