سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت هشتمین سالروز شهادت مصطفی بدرالدین از فرماندهان ارشد مقاومت اسلامی لبنان به سخنرانی درباره آخرین تحولات منطقه پرداخت.

بخش های مهم سخنان سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت هشتمین سالروز شهادت مصطفی بدرالدین از فرماندهان ارشد مقاومت اسلامی لبنان به شرح زیر است:

– عرض تبریک و تسلیت به مناسبت سالگرد شهادت سید مصطفی بدر الدین رحمت الله علیه؛ خداوند بر ما منت نهاده تا در همه جبهه ها حضور داشته باشیم، جبهه شهادت، جانبازی و جهاد.

– شهید سید ذوالفقار مستحق مدال مجاهدت و جانبازی و مدال دستاوردها بود و خداوند بر او مدال شهادت داد.

– نشان مبارز ما در میدان، نشان جراحت و اسارت و فرماندهی بود که تا روز شهادت با خود همراه داشت. نبرد سوریه برای ما امتحان بزرگ الهی بود که آثار سید مصطفی بدرالدین در آن نبرد مشهود است. سردار سلیمانی، سردار حجازی، رضی موسوی و سرتیپ زاهدی و سایر فرماندهان سپاه تا پایان عمرشان در جبهه‌ی مقاومت در کنار ما بودند. امروز شهدا به ویژه فرمانده شهید حاج قاسم سلیمانی در هر نبردی همراه ما حضور دارند.

– بر مجروحین و رزمندگان شجاع و صبور در تمامی جبهه ها که صحنه های قهرمانی، مردانگی، عزم، سربلندی، یقین به پیروزی و توکل بر خدا را خلق می کنند، درود می‌فرستم.

– حاکمان عرب در گام عادی سازی با دشمن صهیونیستی که در عرض چند ماه پیش آمد، برگه های مرگ فلسطین را امضا می‌کردند.

– برخی حکومت‌های عربی و شبکه‌های ماهواره‌ای اکنون دشمن را به عنوان تنها دولت دموکراتیک در منطقه ما معرفی و تبلیغ می‌کنند!

– میانجیگران مصر و قطر پیشنهادی را مطرح کرد که آمریکا آنرا توپ در زمین حماس دانست. حماس آنها را غافلگیر کرد و توافق پیشنهادی را قبول کرد و تبلیغات آمریکا را خراب کرد که می‌گفتند حماس پایان جنگ را نمی‌پذیرد! همین پیشنهاد را نتانیاهو و کابینه‌اش نپذیرفتند و آمریکا هیچ واکنشی به این موضوع نداشت.

– آمریکا نهادهای بین‌المللی و سازمان ملل متحد را برای عدم حمایت از فلسطین تهدید می‌کند! آنها دانشجویان معترضی که تنها پرچم فلسطین را برافراشتند و حتی نامی از گروه‌های مقاومت نبردند را بازداشت و اخراج کردند.

– دشمن هیچ گزینه ای ندارد، اگر آتش بسی را که حماس قبول کرد قبول کنند، شکست را از مقاومت پذیرفته اند و به به جنگ ادامه دهند شکست های بیشتری دریافت می‌کنند.

– ما شهدای خود را اعلام می‌کنیم و رسانه‌ها می‌توانند این را در میدان ببینند.

– همه می‌دانند و آمریکا هم به نتانیاهو اعلام کرد که راه حل جبهه شمال توقف جنگ در نوار غزه است.

– هیچ شهرک نشینی نمی‌تواند به شمال بازگردد مگر جنگ در غزه پایان یابد. بروید به رهبران تان بگویید جنگ را تمام کنید تا جنگ در جبهه شمال متوقف شود.

– خدا را شکر جبهه داخلی لبنان فهمید که این مشکل یک مسئله ملی است و در این مورد به اجماع نظر رسیدند.

– نشست مجلس فرصتی است تا نمایندگان پیشنهادها و راه حل های خود را برای پایان دادن به مشکل ارائه کنند.

– در بحث آوارگان همه باید مسئولیت پذیر باشند اما مسئول اصلی آمریکاست. من چند سال پیش به سوریه رفتم و با رئیس جمهور بشار اسد برای بازگشت آوارگان (سوری) گفتگو کردم. به آوارگان گفتیم که مشکلی از سمت سوریه وجود ندارد و با تضمین و کمک ما می‌توانید به سوریه بازگردید، اما مشکل اینجاست که آمریکا و اروپا چنین چیزی نمی‌خواهند، آنها مانع اصلی حل مسئله هستند.

– در این موضوع باید به سوریه کمک شود. آمریکا و اروپا اگر می‌خواهند به بازگشت آوارگان کمک کند، باید تحریم های سوریه را کمتر و رفع کنند. آوارگان خواسته های زیادی دارند، آب، برق، شغل و خانه می‌خواهند. این موضوع ساده است و نیازمند تصمیم سیاسی است. ما نمی‌توانیم دو میلیون آواره را اخراج کنیم.

– اگر تحریم ها علیه سوریه برداشته شود، این کشور ظرف چند سال بهبود خواهد یافت.

– من خواستار اتخاذ یک تصمیم ملی در لبنان برای باز کردن دریا برای خروج داوطلبانه آوارگان سوری به سوی اروپا هستم.

– وقتی ما بر خود مسلط باشیم و برده عناصر قدرت و این سفیر و آن سفیر نباشیم، می توانیم شرایط خود را بر دشمن تحمیل کنیم.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.