سید عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر جنبش انصارالله و انقلاب یمن در سخنرانی امروز درباره آخرین تحولات منطقه، به روشنگری ابعاد تبلیغات دشمن علیه مقاومت پرداخت و اقدامات اخیر ایران و اعضای محور مقاومت را بر اساس ارزش های دینی، انسانی و اخلاقی دانست.

بخش های مهم سخنرانی امروز سید عبدالملک بدرالدین الحوثی، رهبر جنبش انصارالله و انقلاب یمن درباره آخرین تحولات منطقه:

– کشورهای غربی در جریان اشغال فلسطین، و در مقابل جنایات وحشیانه و هولناک صهیونیست‌ها نه تنها ایستادگی نکردند، بلکه از صهیونیست ها حمایت کردند.

– پذیرش عضویت رژیم اشغالگری همانند اسرائیل که موجودیت آن بر اساس ظلم و جنایت است، برای سازمان ملل متحد شرم‌آور است.

– سهل انگاری اعراب دشمن را به اشغال قدس و بقیه اراضی فلسطین واداشت. در زمان اشغال فلسطین برخلاف تبلیغات امروز دشمن، برچسب “ایرانی” وجود نداشت و حکومت تهران نیز با آمریکا اختلافی نداشت. دشمن تلاش می‌کند مشکل را یک موضوع ایرانی تبلیغ کند، که این سطحی نگری، فریبکاری و ساده لوحی است.

– بی دلیل جلوه دادن مشکل اعراب و اسرائیل حماقت و تمسخر مردم است. اعراب مسئولیت دارند که با اسرائیل مقابله کنند.

– اقدام ایران و هر کشور اسلامی دیگر در حمایت از فلسطین بر اساس ارزش‌های دینی است.

– آمریکا و اروپایی‌ها چشم طمع به ثروت و استعمار کشور ما دارند.

– امیدواریم تا زمانی که جنگ علیه غزه ادامه دارد، اعتراضات دانشجویی در آمریکا و غرب در تعطیلات تابستانی ادامه داشته باشد.

– آمریکا بود که نقشه، روش و نحوه تهاجم زمینی اسرائیل به رفح را ترسیم کرد.

– مقاومت مجاهدین گروه‌های مختلف فلسطینی به رهبری گردان‌های قسام و گردان‌های قدس، دشمن اسرائیلی را ناکام گذاشت.

– بازگشت جنگ در جبالیا و الزیتون نشان می‌دهد که دشمن شکست خورده است. در برخی از مناطق برای پنجمین بار جنگ رخ داده است و اسرائیل هر بار اعلام می‌کند که پیروز شده است! هرچه جنگ بیشتر طول بکشد شکست سنگین تری در انتظار دشمن است.

– در جبهه یمن و نبرد فتح موعود و جهاد مقدس، ۴۰ عملیات با ۲۱۱ فروند موشک علیه دشمن صهیونیستی انجام شده است. در هفته جاری هفت عملیات با ۱۳ موشک بالستیک، کروز و پهپاد در دریای سرخ، خلیج عدن و اقیانوس هند انجام شد.

– آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها و اسرائیلی‌ها به دنبال تغییر مسیر در اقیانوس هند به سمت شرق هستند و این هزینه بیشتری را برای آنها به دنبال دارد.

– شرکت‌هایی که برای اسرائیل کالا حمل می‌کنند، در هر نقطه‌ای از دسترس ارتش یمن هدف قرار خواهند گرفت. برخی کشورها و شرکت‌ها از وضعیت درک مثبتی داشتند و حمل و نقل برای اسرائیل را از این مسیر متوقف کردند. امیدوارم که چین، روسیه و کشورهای مخالف آسیا و اروپا این وضعیت را درک کنند و حمل و نقل برای اسرائیل را متوقف کنند. به نفع همه است که حمل و نقل کالا به اسرائیل را از هر جهتی حتی دریای مدیترانه متوقف کنند.

– اقدام ما برای فشار بر اسرائیل، انسانی و اخلاقی است و برای توقف جنایات و نسل کشی علیه مردم فلسطین در نوار غزه است.

– دشمنان در حال ایجاد کمربندهای دفاعی برای محافظت از خود و کشتی های خود در دریای مدیترانه هستند. همانطور که در فاز عملیات قبلی نتوانستند، ان شاء الله در مرحله چهارم تشدید عملیات نیز شکست خواهند خورد.

– ان شاءالله برادران عراقی در مرحله چهارم به ما بپیوندند. ما از هیچ تلاشی برای تقویت مرحله چهارم تشدید درگیری دریغ نمی‌کنیم.

– میزان حملات رسانه‌های دشمن به جبهه یمن بیش از هر جبهه دیگری است.

– تمرکز دشمن بر اختلافات داخلی و تبدیل آن به بزرگترین مشکل قرن بیست‌ویکم، برای انحراف ذهن مردم یمن از مسئله غزه است.

– از مردم عزیز می خواهم که ان شاء الله فردا در صنعا و بقیه استان ها راهپیمایی برپا کنند.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.