یکی از افسران تیپ چتربازان ارتش رژیم صهیونیستی که در نبردهای جبالیا مشارکت داشته است، در گفتگو با شبکه ۱۲ تلویزیون این رژیم بیان کرد: نیروهای حماس نسبت به دفعات گذشته که به شمال نوار غزه حمله کردیم، تاکتیک‌های جنگی خود را تغییر داده‌اند.

این افسر اسرائیلی تاکید کرد که کمین‌های زیادی در جبالیا وجود دارد و موارد زیادی تیراندازی از فاصله نزدیک انجام گرفته است. مبارزان حماس از تونل‌ها بیرون آمده و از ویرانی ناشی از حملات ما در منطقه استفاده کرده و خود را به نیروهای ما نزدیک می‌کنند. مبارزان حماس عجله‌ای برای خروج و رویارویی مستقیم ندارند و بعد از یک یا دو روز از تونل‌ها خارج شده و مستقیما با نیروهای ما درگیر می‌شوند.

وی اشاره کرد که خانه‌های بمب‌گذاری شده زیادی را در نوار غزه یافتیم که مبارزان حماس موفق شدند تعدادی از آن‌ها را منفجر کنند و آن‌ها بررسی می‌کردند که ما از کجا وارد می‌شویم و در چه مسیرهایی حرکت می‌کنیم و بعضی از کمین‌ها در مسیر پیشروی ما اجرا می‌شد. نیروهای القسام اقدام به شلیک گسترده راکت‌های “آر پی جی” به سمت نیروهای ما می‌کنند.

وی گفت: ما به طور صحیح برآورد نکرده بودیم که حماس به این سرعت توان خود را در جبالیا بازمی‌یابد و اکنون هدف ما کشف آن چیزی است که آن‌ها توانسته‌اند دوباره بازیابی کنند تا حتی الامکان دیگر به این مناطق بازنگردیم.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.