فرمانده نیروی هوافضای سپاه در جریان یک سخنرانی اعلام کرد که اسرائیل برای جلوگیری از پاسخ اخیر ایران، از طریق وزیر خارجه مصر پیام فرستاد که در جنگ غزه کوتاه خواهد آمد.

سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه در سخنرانی گردهمایی اساتید حوزه علمیه قم با موضوع «وعده صادق، عروج شهدای خدمت، تحولات جهانی» گفت:

– اگر هدف رژیم صهیونیستی زدن فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی ایران بود می‌توانست در خارج از کنسولگری ایران در سوریه این جنایت را انجام دهد؛ هدف رژیم صهیونیستی از این اقدام پیروزی راهبردی برای جبران شکست ۷ اکتبر بود.

– نابودی اسرائیل با کار نظامی برای جهان شیرین نیست. مردم دنیا باید روشن و آگاه شوند، جنگ غزه، هزینه برای روشن شدن جهان است و اتفاقاتی که امروز در دنیا انجام می‌شود همگی ناشی از جنگ غزه است.

– توسعه جنگ برای رژیم صهیونیستی هزینه زیادی داشت و به دنبال اقدامی با هزینه کم و اثربخشی زیاد بودند. ورود رژیم غاصب به این جنایت علیه ایران اشتباه محاسباتی بود و آنها تصور کردند ایران پاسخ جنایت آنها را نمی‌دهد و نیروی مقاومت به جای ایران اقدام می‌کند.

– اسرائیل برای جلوگیری از پاسخ ایران، از طریق وزیر خارجه مصر پیام فرستاد که در جنگ غزه کوتاه خواهد آمد.

– شهید امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه نقش فعالی در دیپلماسی عملیات وعده صادق داشت. اسرائیل و آمریکا برای جلوگیری از آسیب پاسخ ایران کشور‌های منطقه را برای دفاع از اسرائیل تجهیز کردند. حدود ۲۲۱ جنگنده برای جلوگیری از حملات ایران آماده‌باش شدند.

– حضرت آقا تاکید داشتند که عملیات وعده صادق قاطع باشد و با توکل به خداوند و بدون نگرانی این عملیات انجام شود. با توجه به امکان اقدام پیش دستانه اسرائیل علیه ایران، عملیات وعده صادق در سریع‌ترین زمان ممکن انجام شد.

– به اقرار کشور‌های خارجی عملیات وعده صادق بزرگترین عملیات موشکی و پهپادی جهان بود. برای عبور از گنبد آهنین اسرائیل نیاز به تعداد موشک و پهپاد زیادی بود؛ عملیات وعده صادق، تنبیهی، محدود و گسترده بود و دو پایگاه اطلاعاتی و عملیاتی که در شهادت سرداران نظامی ایران در سوریه نقش داشتند نابود شد.

شکست قدرت بازدارندگی اسرائیل مساوی با فروپاشی است. اکنون محور مقاومت روحیه گرفته و تاریخ منطقه به قبل و بعد از عملیات وعده صادق تقسیم شده است. نتیجه این عملیات قدرت بازدارندگی خوب و مثال زدنی برای جمهوری اسلامی است و در سایه این پیروزی، اقتصاد و روحیه مردم بهبود یافت و انسجام ملی در حمایت از این عملیات افزایش پیدا کرد.

در عملیات وعده صادق از ۲۰ درصد توان نظامی جمهوری اسلامی استفاده شد. سامانه‌های سپر موشکی اسرائیل مورد حمله قرار نگرفتند؛ زیرا نزدیک شهر‌های بزرگ بود و اگر جنگ با اسرائیل ادامه پیدا می‌کرد زمان زیادی برای نابودی اسرائیل لازم نبود.

– امروز پیروزی غزه، اوج پیدا کرده است. ۹۰ درصد فرماندهان و نیرو‌های حماس حفظ شدند و اگر جنگ غزه چند سال به طول انجامد اسرائیل پیروز نخواهد شد و هر لحظه به نابودی نزدیک‌تر خواهد شد. این پیروزی‌های غزه ناشی از تلاش‌های گذشته و سرمایه‌ای برای آینده است.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.