ارتش یمن ناو هواپیمابر آیزنهاور و ناوشکن گراولی ارتش آمریکا و همچنین سه کشتی وابسته به اسرائیل را مورد حمله موشکی و پهپادی قرار داد.

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه بامداد امروز به جزئیات حملات جدید ارتش یمن علیه ناوگروه ائتلاف آمریکایی و کشتی های متخلف از دستور رهبری یمن اشاره کرد و گفت:

برای یاری مردم مظلوم فلسطین و در پاسخ به جنایات دشمن صهیونیستی علیه آوارگان منطقه رفح در نوار غزه و در چارچوب گسترش عملیات نظامی در مرحله چهارم تشدید تنش و همچنین در پاسخ به حملات آمریکا و انگلیس به کشورمان؛ نیروهای دریایی، موشکی و پهپادی نیروهای مسلح یمن با یاری خداوند شش عملیات نظامی به شرح زیر انجام دادند:

۱- ناو هواپیمابر آیزنهاور آمریکا برای دومین بار طی ۲۴ ساعت گذشته، در شمال دریای سرخ با تعدادی موشک و پهپاد هدف قرار گرفت.
۲- یک ناوشکن آمریکایی (گراولی) در دریای سرخ هدف قرار گرفت و مستقیماً توسط تعدادی پهپاد مورد اصابت قرار گرفت.

– چهار عملیات دیگر علیه کشتی‌های متعلق به شرکت‌هایی که فرمان مبنی بر ممنوعیت ورود به بنادر فلسطین اشغالی را نقض کردند، انجام شد. از جمله کشتی ماینا (MAINA) که طی دو عملیات در دریای سرخ و دریای عرب هدف قرار گرفت.

– عملیات دیگر علیه کشتی العریق (ALORAIQ) در اقیانوس هند و عملیات بعدی کشتی آبلیانی (ABLIANI) را در دریای سرخ هدف قرار داد. این عملیات ها به لطف خدا با موفقیت به اهداف خود رسید و اصابت دقیق و مستقیم بود.

سرتیپ سریع در پایان این بیانیه تصریح کرد، نیروهای مسلح یمن همچنان به عملیات نظامی خود در پشتیبانی و یاری مردم مظلوم فلسطین و مقابله با تجاوزات آمریکایی-انگلیسی به یمن که در حمایت از دشمن اسرائیلی صهیونیستی انجام می شود، ادامه می دهند. وی همچنین تاکید کرد، تا زمانی که تجاوزات و محاصره علیه مردم فلسطین در نوار غزه متوقف نشود، عملیات پشتیبانی یمن نیز متوقف نخواهد شد.

ستاد فرماندهی ارتش تروریستی آمریکا در غرب آسیا (سنتکام) نیز درباره حملات اخیر ارتش یمن دو بیانیه صادر کرده است. طبق این بیانیه ها انصارالله در ۱۱ خرداد ماه، چهار حمله جداگانه با استفاده از یک فروند پهپاد انتحاری در دریای سرخ، یک پهپاد در خلیج عدن، سه پهپاد در دریای سرخ و دو موشک بالستیک ضد کشتی در خلیج عدن انجام داده است که این حملات هیچ تلفاتی برای ناوگان دریایی آمریکا و دیگر کشتی‌ها به دنبال نداشته است.

سنتکام همچنین مدعی است که صبح ۱۲ خرداد ماه، نیروهای آمریکایی یک پهپاد انتحاری یمنی‌ها را در جنوب دریای سرخ منهدم کرده و سقوط دو پهپاد دیگر را رصد کرده‌اند. علاوه بر این، نیروهای آمریکایی با حمله دو موشک بالستیک ضد کشتی به ناوشکن یو اس اس گراولی در جنوب دریای سرخ مقابله کرده‌اند.

کشتی ماینا یک کشتی فله بر با پرچم مالت است که از سال ۲۰۱۶ میلادی فعالیت می‌کند. این کشتی از مبدأ بندر پورت سعید در مصر به سمت هند در حال حرکت بود.

کشتی العریق یک تانکر گاز مایع است که از سال ۲۰۰۸ میلادی با پرچم جزایر مارشال در حال فعالیت است. این کشتی از بندر رأس لفان به سمت ایتالیا در حال حرکت بوده است.

کشتی آبلیانی نیز یک تانکر نفت خام است که از سال ۲۰۱۵ میلادی تحت پرچم مالت فعالیت می‌کند. مبدأ و مقصد این کشتی بندر پورت سعید و کانال سوئز در مصر ثبت شده است.

بر اساس آمار تحولات جهان اسلام از حملات اعلامی ارتش یمن به کشتی‌های اسرائیلی، ائتلاف آمریکایی-انگلیسی و کشتی های وابسته به آنها، حملات یادشده در آخرین بیانیه سرتیپ یحیی سریع، ۹۷-۱۰۲ مین حمله رسمی نیروهای مسلح یمن در دریاهای سرخ، عرب، مدیترانه و همچنین اقیانوس هند می‌باشد.

بیشتر بخوانید: پاسخ ارتش یمن به جنایات ائتلاف آمریکایی-انگلیسی / حمله موشکی به ناو هواپیمابر آیزنهاور

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.