حمله ارتش یمن به دو کشتی در دریای سرخ

شنبه 19 خرداد 1403 - 00:44
https://iswnews.com/?p=119200

ارتش یمن طی دو عملیات موشکی و پهپادی، دو کشتی متعلق به شرکت های از تصمیم ممنوعیت ورود به بنادر فلسطین اشغالی را مورد حمله قرار دادند.

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در این بیانیه گفت: «در راستای یاری مردم مظلوم فلسطین و در پاسخ به جنایات دشمن صهیونیستی علیه آوارگان منطقه رفح در نوار غزه و در چارچوب گسترش عملیات نظامی در مرحله چهارم تشدید تنش و در پاسخ به حملات آمریکا و انگلیس به کشورمان؛ نیروی دریایی، نیروی پهپادی و نیروی موشکی نیروهای مسلح یمن دو عملیات مشترک در دریای سرخ علیه دو کشتی البلا (Elbella) و کشتی ای‌ای‌ال جنوا (AAL GENOA) متعلق به شرکت‌های متخلف از تصمیم ممنوعیت ورود به بنادر فلسطین اشغالی انجام دادند. هدف گیری این کشتی‌ها با تعدادی پهپاد، موشک های بالستیک و دریایی انجام شد و به لطف خدا ضربه دقیق بود.»

سرتیپ سریع در پایان این بیانیه افزود، نیروهای مسلح یمن به یاری خداوند متعال تا پایان تجاوز و رفع محاصره مردم فلسطین در نوار غزه، به عملیات نظامی خود در حمایت و پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین ادامه خواهند داد.

کشتی البلا (Elbella) یک کشتی کانتینربر است که از سال ۲۰۰۶ میلادی با پرچم مالت فعالیت می‌کند. این کشتی از بندر جده به سمت بندر پورت سعید در حال حرکت بوده است.

کشتی ای‌ای‌ال جنوا (AAL GENOA) یک کشتی باری عمومی است که از سال ۲۰۱۰ میلادی تحت پرچم قبرس فعالیت می‌کند. این کشتی از مبدأ بندر پورت سعید در مصر به سمت بندر جبل علی در امارات حرکت می‌کرده است.

بر اساس آمار تحولات جهان اسلام، حملات موشکی و پهپادی ارتش یمن به این دو کشتی، ۱۰۷ و ۱۰۸ مین حمله رسمی نیروهای مسلح یمن علیه کشتی‌های غیرقانونی (اسرائیل، آمریکا، انگلیس و کشتی های وابسته به آنها) در دریاهای سرخ و عرب و همچنین اقیانوس هند و دریای مدیترانه می‌باشد.

بیشتر بخوانید: حمله موشکی و پهپادی ارتش یمن به سه کشتی در دریاهای سرخ و عرب

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.