ارتش یمن به جنایت اسرائیل در النصیرات پاسخ داد

یکشنبه 20 خرداد 1403 - 19:00
https://iswnews.com/?p=119253

ارتش یمن در پاسخ به جنایت اخیر ارتش اسرائیل در اردوگاه النصیرات، دو کشتی تجاری و ناوچه دیاموند ارتش انگلیس را مورد حمله موشکی و پهپادی قرار داد.

سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن در بیانیه عصر روز یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، اعلام کرد که نیروهای مسلح یمن برای یاری مردم مظلوم فلسطین و در پاسخ به کشتار روز گذشته اردوگاه النصیرات در نوار غزه، با تعدادی موشک بالستیک ناوشکن انگلیسی دیاموند را در دریای سرخ مورد هدف قرار دادند و این حمله به لطف خدا دقیق بوده است.

همچنین نیروهای دریایی، موشکی و پهپادی نیروهای مسلح یمن دو عملیات نظامی مشترک علیه دو کشتی متعلق به شرکت هایی که تصمیم ممنوعیت ورود به بنادر فلسطین اشغالی را نقض کردند، انجام دادند.

در این راستا، کشتی نوردرنی (Norderney) مورد اصابت مستقیم قرار گرفت که این حمله باعث آتش سوزی در آن شد. همچنین کشتی ام‌اس‌سی تاویشی (MSC Tavvishi) در دریای عرب مستقیما مورد اصابت قرار گرفت. این دو عملیات نیز با تعدادی موشک دریایی، بالستیک و پهپاد انتحاری انجام شد.

سرتیپ یحیی سریع در پایان بیانیه تاکید کرد، نیروهای مسلح یمن به یاری خداوند به انجام وظایف دینی، اخلاقی و انسانی خود در قبال مردم فلسطین ادامه می دهند و تا پایان تجاوز و رفع محاصره مردم فلسطین در نوار غزه، عملیات را متوقف نخواهند کرد.

کشتی نوردرنی (Norderney) یک کشتی باری عمومی است که از سال ۲۰۱۲ میلادی تحت پرچم آنیتگوا و باربودا فعالیت می‌کند. این کشتی از مبدأ بندری در غرب هند به سمت بیروت حرکت می‌کرده است.

کشتی ام‌اس‌سی تاویشی (MSC Tavvishi) نیز یک کشتی کانتینربر است که از سال ۲۰۰۰ میلادی با پرچم لیبریا در حال فعالیت است. مبدأ و مقصد این کشتی بنادر جیبوتی ثبت شده است.

بر اساس آمار تحولات جهان اسلام، حملات موشکی و پهپادی ارتش یمن به ناوچه انگلیسی و دو کشتی یادشده، ۱۰۹-۱۱۱ مین حمله رسمی نیروهای مسلح یمن به کشتی‌های غیرقانونی (اسرائیل، آمریکا، انگلیس و کشتی های وابسته به آنها) در دریاهای سرخ و عرب و همچنین اقیانوس هند و دریای مدیترانه می‌باشد.

بیشتر بخوانید: حمله ارتش یمن به دو کشتی در دریای سرخ

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  1. محمد یکشنبه, ۲۰ خرداد, ۱۴۰۳ - ۲۱:۳۴

    جانم فدای شما مجاهدان یمنی

    پاسخ
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.