افزایش فشارها بر نتانیاهو؛ چهار استعفا در یک روز!

دوشنبه 21 خرداد 1403 - 13:26
https://iswnews.com/?p=119267

سرزمین‌های اشغالی طی روزهای اخیر به دلیل افزایش حملات هدفمند گروه‌های مقاومت، استمرار جنگ در محورهای مختلف فلسطین اشغالی، عدم رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده در غزه و به ویژه وجود گسل‌های عمیق سیاسی، طی ۲۴ ساعت گذشته شاهد استعفای ۴ تن از مقامات نظامی و سیاسی ارشد رژیم صهیونیستی بوده است.

بر اساس اعلام منابع عبری زبان، بنی گانتز و گادی آیزنکوت، از اعضای کابینه جنگ رژیم صهیونیستی، هیلی تروپر، وزیر اسرائیلی از حزب بنی گانتز و آوی روزنفلد، فرمانده لشکر غزه در ارتش رژیم صهیونیستی در روز گذشته از سمت‌های خود استعفا دادند.

استعفای مقامات ارشد رژیم صهیونیستی باعث افزایش فشارها بر نتانیاهو شده است. به همین دلیل، وی در واکنش به استعفای بنی گانتز از کابینه جنگ اعلام کرد: اکنون زمان مناسبی برای استعفا نبود بلکه زمان وحدت بود.

از سوی دیگر، یائیر لاپید، یکی از مخالفان نتانیاهو نیز با اشرافیت بر این موضوع، پس از استعفای گانتز گفت: گانتز سبب بقای نتانیاهو در سمت نخست وزیری در این دولت بد و ناکارآمد شده است. دولت نتانیاهو نه در غزه و نه در لبنان هیچ هدف سیاسی ندارد.

نخست وزیر اسرائیل به خوبی می‌داند در صورت اتمام جنگ و فروپاشی کابینه، با معضلات بسیاری روبرو خواهد شد و حتی این فروپاشی می‌تواند باعث پایان عمر سیاسی او شود. بنابراین با دلایل مختلف از جمله آزادی اسرا، دور کردن سایه جنگ از سرزمین‌های اشغالی و دفع خطرات محور مقاومت و… به نبردهای فعلی ادامه خواهد داد.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.