فرمانده کل نیروهای مسلح عراق، مرکز جدید ستاد عملیات فرماندهی پدافند هوایی این کشور را افتتاح کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” محمد شیاع السودانی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در ۲ تیر ماه، مرکز جدید ستاد عملیات فرماندهی پدافند هوایی را افتتاح کرد.

السودانی ضمن دریافت گزارش ارائه شده توسط فرمانده پدافند هوایی درباره این مرکز، بر مجهز بودن این مرکز به سیستم نوین رادارهای تشخیص قوی در چارچوب تلاش فرماندهی پدافند هوایی برای توسعه زیرساخت‌های ویژه در راستای نظارت و تامین امنیت حریم هوایی عراق تاکید کرد.

وی در ادامه بر تداوم حمایت دولت و ارتقای توانمندی‌های فرماندهی، کنترل حریم هوایی عراق و حفاظت از آن در برابر تخلفات و بالا بردن سطح واکنش سریع تاکید کرد.

فرمانده کل نیروهای مسلح عراق ضمن قدردانی از تلاش‌های فرماندهی و افسرانی که در تکمیل و راه‌اندازی این مرکز که با همکاری شرکت فرانسوی تالس، متخصص در تجهیزات دفاعی انجام شد، تصریح کرد که حفظ امنیت و حاکمیت عراق بر اراضی، حریم هوایی و آب‌های آن محور اصلی اهداف برنامه‌های دولت در زمینه دفاعی و مقابله با چالش‌های امنیتی به ویژه در مرحله پس از پایان مأموریت ائتلاف بین‌المللی است. دولت ۵ هزار میلیارد دینار برای این اهداف اختصاص داده که ۳ هزار میلیارد آن در بودجه ۲۰۲۴ است.

السودانی در ادامه ضمن تاکید بر بهبود استفاده از جنگنده‌ها برای مقابله با تمامی احتمالات تجاوز‌ها، بر ضرورت تداوم تلاش‌ها برای پیگیری تمامی اشکال تهدید‌های تروریستی ایجاد توان شناسایی و هشدار زودهنگام به ویژه در زمینه شناسایی در ارتفاع پایین متناسب با توسعه فناوری‌های پدافند هوایی در کشورهای همسایه و منطقه تاکید کرد.

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.