اخبار
پیشروی ارتش سوریه در جنوب این کشور در سایه عملیات بزرگ جنوب

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” ارتش سوریه پیش از اعلام رسمی عملیات بزرگ در جنوب سوریه، امروز موفق شد با پیشروی در منطقه لجاه بعضی از نقاط را از دست مسلحین آزاد کند.

از روزهای گذشته و با استقرار سامانه های آتشباری سنگینِ بیشتر در جنوب سوریه، بمباران مواضع مسلحین در استان درعا و بخصوص مناطق بُصرالحریر، مَلیحه العطش و حراک افزایش یافت و امروز نیروهای ارتش سوریه موفق شدند بعضی از روستاهای کوچک در حومه شمال غربی سویداء و شمال شرقی درعا را از وجود مسلحین آزاد و پاکسازی کنند.

 

البته پیشرویهای صورت گرفته در مناطقی انجام شد که مسلحین در آنها حضور خاصی نداشتند و در واقع مناطق خط تماس برای عملیات آتی پاکسازی شد.

تحرکات نظامی ارتش در جنوب سوریه در حالی انجام میشود که هنوز آغاز عملیات بزرگ جنوب سوریه بصورت رسمی از سوی منابع رسمی و ستاد فرماندهی ارتش سوریه اعلام نشده است و انتظار می این امر در روزهای آتی انجام پذیرد.

 

به احتمال زیاد اولین هدف ارتش سوریه در جنوب سوریه، منطقه(سنگلاخی) لجاه باشد.

کلید اصلی پاکسازی لجاه، آزادسازی بُصرالحریر، مَلیحه العطش و حراک می باشد که در صورت محقق شدن این امر، مناطق بسیاری در شمال لجاه در محاصره ارتش قرار می گیرند.

با آزادسازی منطقه لجاه در شمال شرق استان درعا، روستاهای بسیاری از وجود مسلحین پاکسازی می شود و مسیر آتی عملیات در جنوب سوریه بسیار هموارتر خواهد شد.

 

اخبار سیطره ارتش سوریه بر بُصرالحریر، مَلیحه العطش و حراک تاکنون درست نمی باشد.

 

سال ۹۴ عملیاتی در این منطقه و با محوریت نیروهای لشگر فاطمیون انجام شد که در نهایت با شهادت تعداد زیادی از رزمندگان فاطمیون و نیروهای ایرانی به شکست انجامید. عملیات کنونی ارتش سوریه در این منطقه به نوعی زنده کننده ی یاد و خاطره آن دوران سخت می باشد.

تبادل پیکر شهدای بصری الحریر

 

آخرین وضعیت نظامی در جنوب سوریه را می توانید از لینک زیر مشاهده بفرمایید؛ در صورت تغییر در خطوط تماس نقشه جدید منتشر خواهد شد.

آخرین وضعیت نظامی در جنوب سوریه ۶ خرداد ۹۷ | نقشه

 

دانلود نقشه با کیفیت

 

 

یادداشت بالا را می پسندید؟ هم اکنون از ما حمایت کنید!

 

۱۰ هزار تومان ۲۰ هزار تومان ۳۰ هزار تومان ۵۰ هزار تومان مبلغ دلخواه

 

در مورد ما بیشتر بدانید: صفحه کمک های مردمی

 

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر در مورد "پیشروی ارتش سوریه در جنوب این کشور در سایه عملیات بزرگ جنوب"

ناشناس :

بعید می دونم طرفین دعوای سوریه به صلحی پایدار برسن و قضیه با رضایت هر دو تمام بشه

۵
۵
ناشناس :

عملیات در شرق بزرگراه درعا دمشق انجام میشه و درقسمت غربی که در نزدیکی بامرز اسراییل هست تحرکی مشاهده نمیشه طبق توافقات صورت گرفته

۲
۳
آوا :

همینم کم چیزی نیست تا همینجاش هم به قدر کافی تروریستای جنوب به نسبت قبلشون خوار و خفیف شدن حالام نصف همون چیزی که براشون مونده رو ببازن

۳