اخبار
حزب الله روند بازگشت آوارگان سوری از لبنان را آغاز کرد.

با آزادی بخش اعظمی از خاک سوریه از چنگ گروهکهای تروریستی زمان مناسب برای بازگشت آوارگان سوری به وطن خود فرا رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی ” تحولات جهان اسلام”  بعد از اینکه سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان از تعیین مسئول امور آوارگان سوری در حزب الله خبر داده بود، روز گذشته حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای مشخصات ۹ مرکز ثبت نام در سرتاسر لبنان را برای ثبت نام از آوارگان سوری که خواهان بازگشت به کشورشان هستند را اعلام کرد.

 

این مراکز قرار است روند بازگشت آوارگان جنگ زده سوری که خواهان بازگشت هستند را تسریع بخشد و تلاش ها برای قانع کردن و دادن ضمانت های لازم به آوارگانی که از ترس مجازات یا بازداشت خواهان بازگشت به سوریه نیستند در حال ادامه است. این در حالی است که دولت لبنان به دلایل سیاسی و وابستگی به سعودی ها از ارتباط مستقیم با دولت سوریه برای حل مشکل آوارگان سوری سرباز می زند.

 

گفتنی است وزارت خارجه سوریه نیز اخیرا در بیانیه ای از تمامی شهروندان سوری که به دلیل جنگ مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شدند خواست که به سرزمین مادری خود بازگردند.

 

بر اساس آمارهای غیر رسمی حدود ۱۳ میلیون سوری به دلیل جنگ به کشورهای مختلف پناهنده شده اند که یک میلیون آن در لبنان سکونت دارند.

 

 

 

حمایت های شما:

 

۱۰ هزار تومان ۲۰ هزار تومان ۳۰ هزار تومان ۵۰ هزار تومان مبلغ دلخواه

 

در مورد ما بیشتر بدانید: صفحه کمک های مردمی

 

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر در مورد "حزب الله روند بازگشت آوارگان سوری از لبنان را آغاز کرد."

ناشناس :

مرگ بر عامل آوارگیشون وکسانی که آوارشون کردن وکشتن و زندانشون کردن

۳
۴
میثم :

میگم اشتباه نمیکنین؟ کل جمعیت سوریه قبل جنگ بیست میلیون بوده اگه سیزده میلیون نفر الان به خارج پناهنده شدن و حداقل سه میلیونم در مناطق کردا و تروریست ها هستند یعنی فقط چهار میلیون نفر در مناطق دولت هستن؟این که از امار دمشق و حومه هم کمتر میشه امار اوارگان خارج از سوریه که سازمان ملل داده بود پنج میلیون نفر بود

۱