اخبار
اعتراضات و نا آرامی‌های بصره، به نجف و برخی استان‌های دیگر عراق کشیده شد.
اخبار, عراق, غرب آسیا ۲۳ تیر ۱۳۹۷

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” در چند روز اخیر مردم بصره عراق به دلیل کمبود خدماتی از جمله آب و برق دست به تظاهرات زدند، تظاهراتی که در روز گذشته با بستن راه های ارتباطی اصلی به سمت مرزهای شرق این کشور و جاده های منتهی به بغداد به اوج خود رسید.

در حالی که نخست وزیر عراق حیدر العبادی از بروکسل مستقیم به بصره رفت، اما اعتراضات به شهرها و استان‌های دیگر از جمله نجف، میسان و بغداد کشیده شد.

 

اعتراضات در نجف با تصرف فرودگاه این شهر توسط معترضین آغاز و با آتش کشیدن پایگاه احزاب مختلف در این شهر توسط آنها و اعلام حکومت نظامی توسط دولت به پایان رسید.

 

در شهر بغداد هم معترضین با مسدود کردن چندین جاده، بخشی از شهر را برای چند ساعت نا آرام کردند.

 

مرجعیت عراق نیز دیروز با اعلام همبستگی و همدردی با معترضین، از آنها خواست تا اعتراضات خود را بصورت مسالمت آمیز برگزار کنند و به اموال عمومی آسیبی وارد نشود.

 

راست: فرودگاه نجف شب گذشته ؛ چپ: آتش کشیدن دفتر احزاب در شهر میسان و اعتراضات شب گذشته بغداد

 

 

حمایت های شما از مجموعه تحولات:

 

۱۰ هزار تومان ۲۰ هزار تومان ۳۰ هزار تومان ۵۰ هزار تومان مبلغ دلخواه

 

در مورد ما بیشتر بدانید: صفحه کمک های مردمی

 

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 نظر در مورد "اعتراضات و نا آرامی‌های بصره، به نجف و برخی استان‌های دیگر عراق کشیده شد."

امید :

به امید روزی که تمام خاورمیانه و جهان در صلح و آرامش در سایه مهدی موعود زندگی کنند.

۱۳
۲
محمد(ل ن) :

اینجا صلح بود ولی از بین مسولین کسانی هستند که خودشان را مسلمان مینامند و هر کجا که پاش برسه اسلام رو فدای منافع خودشون میکنن.

متاسفانه این فقط در عربستان و قطر و امارت نیست، در ایران و افغانستان و عراق و . . هم هست. به جرات قسم میخورم که مسولین کافر دنیا اگر از مسولین ما کمتر نخورند بیشتر هم نمیخورند!

۱۱
۳
ناشناس :

بنظر قطع صادرات برق از ایران باعث کمبود برق شده

۱۰
۱۲
ج :

پناه بر خدا از دست صدر و هوادارانش.فکر کنم در صورتی که حکومت را در دست بگیرند برای ایران مانند بعثیها خواهند بود.متاسفانه به زوار ایرانی هم حمله کردند.

۱۱
۵
ناشناس :

کجا و کی به زوار ایرانی حمله کردند؟

۱۳
ناشناس :

چه ربطی به صدر داره ،اتفاقا صدر حمایت کرد به شرطی که آسیب نزنن به اماکن عمومی و مرجعیت هم حمایت کرد و همه مردم عراق هستن نه فقط صدریها
اگه اینجوریه که کل عراق صدری هستن،تمام استانهای شیعه نشین بودن

۴
۴
ناشناس :

تازمانی که مقتدا صدر در عراق آزاد باشد عراقی ها همانند افغانستان روز خوش نخواهند دید زیرا آن تحت نفوذ عربستان است وباپول عربستان عراق را به نا آرام واختشاش سوق می دهد چاره کار حذف او از صحنه سیاسی عراق است

۴
۷
ناشناس :

مثل اینکه دربصره با تصرف گذرگاه شلمچه و درفرودگاه نجف ودر بابل ومیسان برضد ایران شعار میدادن متظاهرین

۱۲
۱
ناشناس :

سلام ادمین جان خسته نباشید. منم این شایعه رو شنیدم. شما تایید میکنید؟

۴
۱
ناشناس :

من کلیپشو دیدم متاسفانه تو فرودگاه بر ضد ایران شعار میدادن و میرفتن به هواپیماهای ایران آسیب بزنن

ناشناس :

وقتی اینطور مثلا دیده میشه بر خلاف ترکیه ای که روی دو رود مهم عراق سد زده، کشورشون را اشغال کرده و هر روز بهش حمله میکنه و عربستان که هر روز دخالت شعارها تنها بر روی ایران متمرکز هست که تنها جرمش اینه که صادرات برق را متوقف کرده ( تازه اون هم به خاطر دلایل مختلف که مهمترینش عدم پرداخت پول برق صادراتی هست اون هم در شرایطی که ایران خودش از همه طرف تحت فشار و تحریم هست ) و از این دست مسایل یعنی اینکه این تظاهرات ها منشا سیاسی داره عمدتا و یا گروه های شیعی ضد ایران هستند که میخوان قدرت را قبضه کنند و نمیتونند و عقدش را سر ایران خالی میکنند/یا بعثی ها هستند و یا شیعان لندنی که سر در اخور انگلستان و سعودی دارند.

عجیب هم نیست، قبلا هم با تحریک برخی از این دست شعارها دادند ضد ایران که شیعیان لندنی حتی حمله هم کردند به ایرانی ها.

ناشناس :

به هر حال پول پاشی های عربستان در هم کشور ایران و هم عراق به شدت ادامه داره. در لبنان هم همچنین و اصولا برنامه جانبی مثلث ترامپ، بن سلمان و نتانیاهو برای ناارامی در ایران و کشورهای شبه متحدش هست.
از طریق رسانه ها هم که میبینیم به چه ترتیب عل می کنند. در ایران شایعه می کنند که ابتون را به عراق و کویت میفروشند و مردم را تحریک و در عراق که ایران جلوی اب و برق به عراق را گرفته و ضد ایران تحریک.
در لبنان هم همچنین. در ایران میگن پولهاتون را میفرستند به لبنان و در لبنان میگن ایران دیگه پولی به حزب الله نمیده برای ناامید کردن شیعیان طرفدار ایران.

۳