اخبار
نقشه آخرین وضعیت نظامی در استان درعا و قنیطره ۲۵ تیر ۹۷ ؛ شهرک مهم الحارة در غرب درعا آزاد شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” در ادامه عملیات ارتش سوریه در جنوب سوریه ۸ منطقه مسکونی جدید از جمله شهرک مهم الحارة و بلندی استراتژیکش در استان درعا و قنیطره آزاد شدند.

بمباران شدید تل الحارة در غرب استان درعا تا صبح امروز ادامه داشت و در نهایت مسلحین زیر آتش شدید ارتش سوریه و متحدانش مجبور به عقب نشینی و خالی کردن این بلندی استراتژیک شدند.

در ادامه با برافراشته شدن پرچم سوریه در الحارة توسط مردم شهر و ورود ارتش سوریه به داخل الحاره و تل الحاره این منطقه ی مهم در اختیار ارتش سوریه قرار گرفت.

روستای نَمَر در جنوب الحارة نیز با برافرشته شدن پرچم سوریه خواهان ورود ارتش سوریه شدند و با ورود ارتش سوریه به این منطقه، روستای نمر نیز به کنترل ارتش سوریه درآمد.

 

همچنین در محور شمال غربی استان درعا سرانجام نیروهای ارتش سوریه موفق شدند روستای الطیحه و مسحرة را با عملیات نظامی آزاد کنند؛ روز گذشته عملیات ارتش در مسحره و الطیحه ناتمام باقیمانده بود.

 

روستاهای کفرناسج، خربة المليحة، ام العوسج و سملین نیز به کنترل ارتش سوریه درآمد.

 

درحال حاضر روستای نبع الصخر زیر آتش ارتش سوریه قرار دارد و مناطق عقربا و المال خود را برای تسلیم به ارتش سوریه آماده میکنند.

 

دانلود نقشه با کیفیت

نقشه آنلاین

 

 

یادداشت بالا را می پسندید؟ هم اکنون از ما حمایت کنید!

 

۱۰ هزار تومان ۲۰ هزار تومان ۳۰ هزار تومان ۵۰ هزار تومان مبلغ دلخواه

 

در مورد ما بیشتر بدانید: صفحه کمک های مردمی

 

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 نظر در مورد "نقشه آخرین وضعیت نظامی در استان درعا و قنیطره ۲۵ تیر ۹۷ ؛ شهرک مهم الحارة در غرب درعا آزاد شد."

ناشناس :

با آزادسازی جاسم، نوی و تسیل عملا تهدید دمشق برای همیشه در جنوب سوریه به پایان می رسه.

14
2
ناشناس :

همیشه خوش خبر باشید
به امید پاکسازی تمام سوریه و بازگشایی راه امداد از ایران به سمت فلسطین و لبنان.

15
7
معین :

با عرض سلام و خسته نباشید، لطفا در مورد محجه توضیح بدید که دست کیه؟ سال هاست که طبق نقشه ویکی پدیا و همینطور نقشه خودتون تحت محاصره هست ولی ظاهرا مسلحین داخل محجه با دولت امور خودشون رو تصویه نکردن چون شهر آزاد نشده! در ضمن اگه حاضر به مصالحه نشدن چرا ارتش سوریه تو این سال ها و حتی همین الان که عملیات جنوب در حال انجام هست اقدام به آزاد سازی محجه نمیکنه؟

6
1
Mirza :

سلام و درود.
ماجرای محجه به سالهای گذشته بر میگردد.
در آن زمان که مسلحین در قدرت بودند محجه توسط ارتش سوریه در محاصره قرار گرفت و در همان زمان مصالحه ای صورت گرفت و سلاح ها تحویل ارتش سوریه شد و یا سلاح های سبک در محجه در اختیار مسلحین باقی ماند و خود مسلحین هم داخل محجه باقی ماندند. پایبندی اهالی محجه به مصالحه باعث شد تا ارتش سوریه کاری به این منطقه نداشته باشد و اصولا در آن زمان این بهترین کار بود.

محجه با توجه به پیش زمینه ی مثبتی که داشت؛ در عملیات اخیر ارتش سوریه دست نخورده باقی ماند و خیال ارتش از سوی محجه که در سالهای گذشته به مصالحه پایبند بودند راحت بود وارتش توجه خودش را معطوف سایر نقاط کرد.
مشخصا در آینده نزدیک با آزادسازی کامل استان درعا، امور محجه نیز یکبار برای همیشه پیگیری و تمام خواهد شد.

9
2
Ali :

روسیامدافع جولان برای اسرائيل

4
8
ناشناس :

در نشست هلسینکی دوطرف ترامپ وپوتین بر حفظ امنیت اسراییل تاکید داشتن ….

5
1
سینا کازرونی :

معلومه مگه چیز جدیدیه؟؟توی نیم قرن گذشته کدوم قدرت دنیا کوچکترین تهدیدی علیه لابی صهیونیست ها کرده؟؟

ناشناس :

دوست خوب انتظار دیگه ای داری؟ از مان تشکیل این سرطان در منطقه تقریبا کل جهان بر حفظ امنیت این نژادپرستهای لوس تاکید دارند و در ازای کشتار یک ملت چشمهاشون را بستند. آمریکا و روسیه که دیگه به کنار. هر دو هم به خاطر نفوذ. یکی نفوذ مال و ثروت و قدرت و دیگری نفوذ جمعیت و قومیت.

6
1