به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” پس از موفقیت های چشمگیر ارتش سوریه در استان درعا، توافق مصالحه به استان قنیطره رسید و اکنون مسلحین ناچار به پذیرش تسلیم هستند.

درحالی که ارتش سوریه در حال تاراندن مسلحین در عمق مناطق جنوبی کشور سوریه می باشد؛ اخباری از توافق صورت گرفته بین ارتش سوریه و مسلحین استان قنیطره شنیده می شود.

هرچند که توافق صورت گرفته هنوز به صورت رسمی از رسانه های سوری اعلام نشده است؛ با این حال با توجه به تجربیات گذشته می توان به درست بودن این موضوع اعتماد کرد.

 

بر اساس خبرهای اعلام شده برخی از بندهای این توافق به شرح زیر است:

– آتش بس فوری در تمامی جبهات استان قنیطره

– اخراج مسلحینی که مایل به تسویه نیستند به استان ادلب و تسویه وضعیت کسانی که مایل به ماندن در مناطق خود هستند.

– تسلیم سلاح های سنگین و متوسط مسلحین به ارتش سوریه

– بازگشت ارتش سوریه به مرزهای (توافق) سال ۱۹۷۴ و به مناطقی که قبل از سال ۲۰۱۱ در آن مستقر بود

– تشکیل یک کمیته برای پیگیری امور زندانیان طرفین

– تحویل بلندی مهم تل جابیه در شمال غرب نوی به ارتش سوریه برای اطمینان از عدم پیشروی داعش در این محور

 

باید منتظر ماند و دید که توافق مطرح شده در نهایت به چه شکل اجرایی میشود.

 

 

یادداشت بالا را می پسندید؟ هم اکنون از ما حمایت کنید!

 

[maxbutton id=”1″ ] [maxbutton id=”2″ ] [maxbutton id=”3″ ] [maxbutton id=”4″ ] [maxbutton id=”6″ ]

 

در مورد ما بیشتر بدانید: صفحه کمک های مردمی

 

 • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

 1. ناشناس پنجشنبه, ۲۸ تیر, ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۷

  اگر خدا بخواهد …

  روزی در اوج حملات برای شکستن محاصره حلب که منجر به شکستن محاصره هم شد، روزی در پیشروی سریع مسلحین در شمال حما، روزی در سقوط یک به یک مناطق در اطراف دمشق، روزی در پیشروی برق آسای داعش در صحرای سوریه و فرار سربازان رنج دیده سوری با پای پیاده که از روی تپه توسط داعشی ها با تفریح هدف قرار داده میشدن، روزی در هجوم های پیاپی در لاذقیه، روزی بود که تقریبا در بیشتر مراجع غیر رسمی ناامیدی مطلق حکمفرما بود و تنها ناسزا و انتقاد و ترسیم اینده تیره و تاری که “بیایید، این همه مقاومت کردید آخرش چه شد؟”

  هیچ کس فکرش را هم نمی کرد به امید خدا روزی اینطور مناطقی که گاه ارزو بود پاکسازیشون پاکسازی بشند. البته حالا هم همون ها که ناسزا و تیره نگری مطلقشون به یک جهت بود، همیشه جهت دیگه ای دارند که ” پاکسازی کردید ولی بیرونتون میکنند” و یا “اسد که سوریه را در اختیار شما نمیزاره” ولی خب لااقل بخشی از مقاومت که در سوریه و عراق و ایران و لبنان معاملش با خون هست و طرفش هم خدایی که در لفظ و عمل بهش باور داره و نه فقط در ظاهر، سرنوشت را به همون خدایی میسپرند که روزی از مجتمع های جنوب حلب حالا اونها را در قنیطره همراهی میکنه.

  و هر چی خدا بخواد وقتی تو او را تنها ملاک قرار بدی رخ میده، حالا هر چه قدر ضعف و فساد و نفاق و خیانت که بقیه بهش دچار میشن رخ هم بده.

  پاسخ
  1. علیمردان پنجشنبه, ۲۸ تیر, ۱۳۹۷ - ۱۹:۰۴

   کسی که چوب وسط خیمه ش رو در ضدیت با چیز دیگه ای بگذارد به ناچار برای حفظ آن در غرض غرق خواهد شد همین جماعت از درک اهمیت حضور ایران در منطقه و جدیت طرح تجزیه منطقه و موج تروریسم وهابی در منطقه سر باز میزنند و مرتب استدلال های گاها متناقض هم جور میکنند تا فقط خودشان را به یک نتیجه مطلوب برسانند که جمهوری اسلامی صفر تا صد اشتباه کرده است. دلشان تا حدی بیمار شده که از درک اینکه بحث فرای این حکومت و آن حکومت است هم عاجزند!!! روزی بحث این بود که ایران هزاران مدرسه و بیمارستان مجانی در منطقه ساخته یکبار حقوق های تخیلی به مدافعان حرم یکبار اینکه دولت اسد تا یکماه دیگر سقوط میکند و داستان برای کسی که بیماردل باشد همچنان ادامه خواهد داشت

  2. ناشناس پنجشنبه, ۲۸ تیر, ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۴

   حالا خیلی زوده واسه اعلام پیروزی

  3. ناشناس پنجشنبه, ۲۸ تیر, ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۰

   لطف خداوند در غالب برادران روس و نیروی هوایی آنان نمو پیدا کرد!!شما میتوانید معجزه لا یتناهی خداوند را در فرماندهی و نیروهای ویژهGRUو عملیات مستشاری و آموزشی عزیزان روس مشاهده کنید.{فان الله حزب الله هم الغالبون}

  4. ناشناس پنجشنبه, ۲۸ تیر, ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۲

   اون مناطقی که می گی کسی تصور نمی کرد پس گرفته بشه
   دلیلش این بود کسی فکر نمی کرد روسیه مستقیم وارد جنگ بشه

  5. ناشناس پنجشنبه, ۲۸ تیر, ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۴

   وقتی آخر کار داره با مصالحه پشت پرده(حالا با پادرمیانی روسیه یا هر طرف دیگری) پیش میره(منظور در مناطق جنوبیه)، بهتر بود از همون اول سیاستمدارانه تر جلو میرفتیم تا این همه هزینه ندیم.

  6. ناشناس جمعه, ۲۹ تیر, ۱۳۹۷ - ۰۱:۵۲

   نمیدونم نظرتون در زمره پاسخ اول به این کامنت قرار میگیره یا خیر ولی مشکل دوستانی چون شما که احتمالا از ابتدا هم دنبال نکردید سوریه را این هست که فکر کردید و میکنید داعش و النصره تا دندان مسلح و پرانگیزه و واقعا بی نظیر در جنگ و نبرد که در ابتدا با تصرف سریع زمین استغفرالله حاضر به مذاکره با خدا هم نبودند و ادعای خدایی داشتند حاضر بودند سر میز مذاکره بشینند ( به قول تاجزاده در اوج پیروزی داعش از مذاکره با داعش میگفت!!) که در اون مقاطع حتی سودای سوریه و عراق براشون آب خوردن بود و در بیشتر بیانیه ها و ویدئوهاشون از هدف خیلی نزدیکه تصرف تهران دم میزدند ( ازادی ایران به قول خودشون ) / این مصالحه ها نتیجه اولا عدم پذیرش هرگونه مصالحه خود تروریستها در ابتدای جنگ که اصلا رافضی و مجوس را به رسمیت نمیشناختند مست پیروزی و حتی اربابشون ترکیه که فکر میکرد چه نیازی به مذاکره است وقتی چند روز دیگه در مسجد جامع حلب به امامت خودش نماز میخونه /تلاش مستقیم ایران ( پس میبینید اهل مذاکره هم بودیم ولی با کسی که تمایل به مذاکره داشت ) برای قانع کردن روس ها برای مداخله در سوریه / و بعد هم تحمیل شکست های سنگین میدانی بهشون بود بود که در نهایت منجر به این شد با از دست دادن امید در میدان نبرد/از دست دادن حمایت سفت و سخت توسط ترک ها البته با مذاکرات فشرده ایرانی ها با طرف روسی و ترک راضی بشند گاهی اوقات مصالحه کنند البته اون هم با وجود ادلب والا معلوم نبود باز مذاکره کنند.

   خلاصه بله از دور میشه راحت خیلی راحت با فراموش کردن تمام اتفاقات این ۷ سال نظر داد که فلان میکردند و یا بهمان ولی واقعیت در نبردهای گاه اخرالزمانی سوریه! در لحظه تعیین میشد از بس که گروه و تروریست و فرقه و قومیت و کشور دخیل بودند در این نبردگاه سخت و پیچیده.

  7. میثم جمعه, ۲۹ تیر, ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۴

   اینا تا سرکوب نشدن هیچ خدایی رو بنده نبودن بیشترشون الان از سر احبار کار می‌کنند! وگرنه اگر از اول میشد بدون هزینه و فقط با مذاکره پیش برد روسا خوششون نمیومد چند صد کشته و چند میلیارد دلار بیخود روی دست خودشون بگذارند از اول چماق و هویج رو با هم دست گرفتن

 2. ناشناس پنجشنبه, ۲۸ تیر, ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۹

  این موفقیت رو به شما و همه تبریک میگم

  پاسخ
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.