اخبار
اولین نشست مجلس عراق بعد از انتخابات ۲۲ اردیبهشت بدون کسب نتیجه مطلوب به فردا (سه‌شنبه) موکول شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” فراکسیون “اصلاح و بناء” با ۱۸۰ امضاء و فراکسیون “بناء” با ۱۵۰ امضاء مدعی تشکیل بزرگترین فراکسیون پارلمانی شدند.

پارلمان عراق با نمایندگان جدید خود امروز (دوشنبه) اولین نشست خود را به منظور سوگند نمایندگان، انتخاب رئیس مجلس و فراکسیون اکثریت که معرف نخست وزیر آینده این کشور است، برگزار کرد.

 

دو قطب شیعی عراق که در روزهای گذشته برای تشکیل فراکسیون اکثریت تمام تلاش‌های خود را کرده بودند، در این جلسه با نام‌های “اصلاح و بناء” وابسته به ائتلاف عبادی و صدر و همچنین “بناء” وابسته به ائتلاف مالکی و عامری لیستی از امضاهایی را که برای تشکیل فراکسیون جمع آوری کرده بودند، به رئیس موقت پارلمان برای اعلام بزرگترین فراکسیون تقدیم کردند.

 

اولین جلسه پارلمان با چندبار اعلام تنفس در حالی به فردا (سه‌شنبه) ساعت ۱۱ به وقت محلی موکول شد که فراکسیون “اصلاح و بناء” با ۱۸۰ امضاء و فراکسیون “بناء” با ۱۵۰ امضاء مدعی تشکیل بزرگترین فراکسیون پارلمانی شدند.

 

با شرایط پیش آمده به احتمال زیاد دادگاه فدرال عراق بعد از بررسی امضاها، بزرگترین فراکسیون را از بین دو فراکسیون “اصلاح و بناء” و “بناء” معرفی خواهد کرد.

 

 

یادداشت بالا را می پسندید؟ هم اکنون از ما حمایت کنید!

 

۱۰ هزار تومان ۲۰ هزار تومان ۳۰ هزار تومان ۵۰ هزار تومان مبلغ دلخواه

 

در مورد ما بیشتر بدانید: صفحه کمک های مردمی

 

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر در مورد "اولین نشست مجلس عراق بعد از انتخابات ۲۲ اردیبهشت بدون کسب نتیجه مطلوب به فردا (سه‌شنبه) موکول شد."

ناشناس :

مگه شمارش نکردن
مگه اون تحالف سائرون و نصر ۱۸۰امضا نداشتن ،پس چرا به روزدیگه موکول شد؟!