اخبار
“الجبهة الوطنية للتحرير” عملیات خروج سلاح های سنگین از منطقه عاری از سلاح را آغاز کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” از بعدظهر شنبه بزرگترین گروه مسلحین در شمال غرب سوریه بر اساس توافق صورت گرفته بین روسیه و ترکیه عملیات خروج سلاح های سنگین از “منطقه عاری از سلاح در استان ادلب را آغاز کرد.

بر اساس اطلاعات منابع مسلحین، گروه های فیلق الشام و جیش ادلب الحر که از مهمترین زیرمجوعه های گروه الجبهة الوطنية للتحرير (NLF) میباشند، اقدام به تخلیه سلاح های سنگین از منطقه مورد توافق در شمال غرب سوریه کردند.

 

بنابراین با تخلیه خطوط تماس و “منطقه عاری از سلاح” در شمال غرب سوریه توسط مسلحین الجبهة الوطنية للتحرير (NLF)، تنها گروه های تندروتری مانند تحریرالشام، حراس الدین و چند گروه دیگر در خطوط تماس باقی مانده اند که به احتمال زیاد آنها نیز در آینده نزدیک منطقه را تخلیه خواهند کرد.

 

گفته میشود پس از رایزنی های ترکیه با هیئت تحریرالشام، این گروه نیز توافق را پذیرفته است اما از اعلام علنی آن خودداری میکند.

اگر چنین موضوعی درست باشد، عملا با خروج تحریرالشام از منطقه عاری از سلاح، گروه های تندروِ دیگر نیز چاره ای جز تخلیه منطقه نخواهند داشت.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر در مورد "“الجبهة الوطنية للتحرير” عملیات خروج سلاح های سنگین از منطقه عاری از سلاح را آغاز کرد."

محمد(ل ن) :

باید تکلیف ادلب زودتر مشخص، چون هر روز که بگذره به ضرر دولت سوریه است.
از جمله شستشوی مغزی مردم و نیرو گیری بیشتر
ایدولوژی جدایی طلبی
پرچم جدید و ..
چیزی شبیه جدایی طلبی در عراق و شمال سوریه

4
3
طه :

گذشت زمان به نفع گروههای مخالف دولت در ادلب نیست. اداره مناطق تحت تسلط این گروهها به دلیل نداشتن بروکراسی اداری، تعدد گروه ها و عقاید، اختلافات درونی در مجموع باعث نارضایتی خواهد شد. در همین زمان درگیری های داخلی مردم به دلیل نا امنی فاصله بیشتری با این نیروها می گیرند و این گروهها که مدعی انقلاب در سوریه بودند عملا در یک گوشه جمع میشن که قراره بازگشایی بزرگراه حما به حلب هم طبق توافق صورت بگیره. همین بازگشایی هم مشکلات بیشتری ایجاد می کنه که برای این گروهها مشکل ساز خواهد بود. از جمله بسیاری از افرادی که از دیگر نقاط سوریه اواره ادلب شدند یا با دولت سازش می کنند یا در یک زمین پر اختلاف زندگی می کنند و یا اینکه برای گریز از این شرایط از سوریه خارج میشن که در هر سه شکل به ضرر مسلحین خواهد بود.