افزایش تحرکات مسلحین در شمال غرب سوریه و نقض مکرر توافق سوچی

دوشنبه 19 آذر 97 - 22:45
https://iswnews.com/?p=16294

روزهای اخیر جبهات حماه و ادلب شاهد تغییرات و تحولات بسیار سریعی می باشد و مسلحین با زیر پا گذاشتن توافق سوچی و توافق آتش بس در شمال سوریه به مواضع ارتش سوریه حمله کرده و تلاش می کنند به روستاها و مناطقی که در کنترل دولت سوریه است نفوذ کنند. با این وجود ارتش […]

روزهای اخیر جبهات حماه و ادلب شاهد تغییرات و تحولات بسیار سریعی می باشد و مسلحین با زیر پا گذاشتن توافق سوچی و توافق آتش بس در شمال سوریه به مواضع ارتش سوریه حمله کرده و تلاش می کنند به روستاها و مناطقی که در کنترل دولت سوریه است نفوذ کنند.

با این وجود ارتش سوریه با وارد آوردن تلفات سنگین بر مسلحین، تاکنون تمامی این تلاش ها را ناکام گذاشته است.

 

روز گذشته نیز تروریست های وابسته به جیش العزه و حزب اسلامی ترکستانی عملیاتی را از محورهای لطامنه و معرکبه در شمال حماه و سکیک در جنوب شرق ادلب به سمت مناطق تحت کنترل ارتش در شمال آغاز کردند که با پاسخ محکم توپخانه ارتش سوریه مواجه شدند.

ارتش سوریه با رصد دقیق تحرکات مسلحین و بمباران آنها در اطراف تل الصخر، وادی الجیسات و اطراف مورک، ضمن هلاکت حداقل ۱۰ نفر از تروریست ها، عملیات آنها را ناکام گذاشت.

 

شایان ذکر است بسیاری از تروریست هایی که در حومه شمالی حماه و ادلب حضور دارند، از تابعیت های مختلفی مانند قفقازی، ترکستانی، سعودی، ترک و … می باشند و ضمن رد هرگونه توافق، همواره به دلیل تعصباتی که دارند با نادیده گرفتن توافق سوچی به تجاوزات خود در منطقه ادامه می دهند.

 

خبرنگاری میدانی سوری؛ وسیم زینو

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام