اخبار
سوریه بندر لاذقیه را به ایران واگذار می کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” بر اساس اطلاعات منابع آگاه مدیریت بندر لاذقیه در سواحل مدیترانه در آینده نزدیک به صورت لیزینگ به ایران واگذار خواهد شد.

موضوع واگذاری بندر مهم لاذقیه به ایران در سال گذشته مطرح شد و با توجه به حساسیت موضوع خبرهای کاملی در این خصوص منتشر نشد.

بر اساس اطلاعات موجود هیئتی برای بررسی این موضوع در سوریه تشکیل شد و توافق نهایی در این زمینه در سفر اخیر بشار اسد رئیس جمهور سوریه به ایران و دیدارش با رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور روحانی به اطلاع مقامات ایران رسید.

 

لازم به ذکر است ایران و سوریه در سال ۹۷ قراردادهای مختلفی در زمینه‌های صنعتی، نظامی و انرژی با یکدیگر امضاء کردند. بر اساس یکی از این قراردها ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی لاذقیه به ظرفیت ۵۴۰ مگاوات، ظرف مدت ٣۴ ماه از بهمن ۹۷ آغاز شده است و یک خط انتقال لوله گاز به طول ٧۵ کیلومتر از بانیاس به لاذقیه نیز توسط گروه مپنا ساخته خواهد شد.

 

گفته میشود قرارداد کنونی مدیریت بندر لاذقیه در اول اکتبر( ۹ مهرماه) به پایان می رسد و از این تاریخ ایران قادر خواهد بود کنترل مدیریت بندر لاذقیه را بدست بگیرد.

 

در اختیار داشتن بندر لاذقیه پیروزی بسیار مهم و بزرگی برای ایران در زمینه های اقتصادی، سیاسی و نظامی خواهد بود و برای اولین بار در تاریخ سده های اخیر ارتباط ایران با مدیترانه بصورت مستقیم برقرار خواهد شد.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 نظر در مورد "سوریه بندر لاذقیه را به ایران واگذار می کند."

زیتون :

اه …چه با حال…..طرح ژئوپولوتیک از بلخ تا لاذقیه من داره اجرا میشه …….خط راه آهن دو خطه هم بین اینها بکشن من دیگه چیزی نمی خوام….

۱۲
۱۲
علی :

کاش از خدا چیز دیگه ای میخواستی. راه آهن هم دارن میکشن.البته فعلا از چابهار به لاذغیه است

ناشناس :

انشالله اثرات اقتصادیشو بزودی ببینیم.

۱۳
۸
دانیال :

فاز نظر منفی نمیدونم چیه.تا دیروز ناراضی بودن چرا رفتیم سوریه،بعد پیروزی چرا همه قرارداد اقتصادی شده برای روسیه،حالا. . .

۸
ahmad :

مرگ بر روسیه

۴
میثم :

از جیلیز و ویلیز برخی رسانه های عربی از این قضیه و اربابانشون میشه اهمیتش رو درک کرد.
مدیریت غرب گدایان بندر های کشور را اجاره میدهد مدیریت انقلابی هم اینچنین فرصت اقتصادی برای کشور به ارمغان میاورد

۳