آخرین وضعیت در اطراف شهر طرابلس ۲۱ فروردین ۹۸ + نقشه میدانی

چهارشنبه ۲۱ فروردین ۹۸ - ۲۰:۵۳
https://iswnews.com/?p=18234

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” علیرغم تمامی تلاش های دیپلماتیک برای توقف درگیریها در اطراف شهر طرابلس، درگیریها بین نیروهای ارتش ملی لیبی به رهبری خلیفه حفتر و نیروهای دولت وفاق ملی ادامه دارد.

در حال حاضر درگیریها در سه محور اصلی در جنوب شهر طرابلس در محورهای السوانی-العزیزیه، اطراف فرودگاه طرابلس و عین زاره حال پیگیری میباشد.

 

– در محور السوانی-العزیزیه طی ۴۸ ساعت گذشته پس از ضدحملات نیروهای دولت وفاق از سمت منطقه السوانی، نیروهای حفتر اقدام به عقب نشینی کردند و دولت وفاق کنترل عزیزیه را بدست گرفت؛ اما مجددا نیروهای حفتر به سمت عزیزیه یورش برده و پادگان تیپ چهارم و عزیزیه را پس گرفتند. در حال حاضر درگیریهای تقریبا سنگین در حدفاصل السوانی و ساعدیه در منطقه التوغار در جریان است.

 

– در اطراف فرودگاه درگیریهای سنگین بین نیروهای ارتش ملی لیبی و دولت وفاق ادامه دارد. رسانه های طرفدار حفتر مدعی تصرف مجدد فرودگاه می باشند اما صحت این خبر فعلا قابل تایید نیست. از سوی دیگر نبردها در ورودی قصر بن غشیر بشدت ادامه دارد و رسانه های دولت وفاق نیز مدعی پیشروی به داخل قصر بن غشیر هستند.

 

– اما شدیدترین درگیریها مربوط به محور مهم عین زاره میباشد. در این محور نیروهای ارتش ملی لیبی کنترل کامل مسیر سمافرو به فرودگاه را در اختیار دارند. همچنین نیروهای حفتر موفق شدند با پیشروی در عمق منطقه عین زاره خود را به شهر طرابلس نزدیک تر کنند. براساس اطلاعات موجود زندان الرویمی(عین زاره) و گردان ۴۲ به تصرف نیروهای حفتر در آمده است. هلال احمر لیبی عنوان کرد با شدت گرفتن درگیریها در محور عین زاره حدود ۳۰ خانواده را از این منطقه خارج کرده است.

 

قرمز: نیروهای ارتش ملی لیبی به رهبری ژنرال حفتر

سبز: نیروهای دولت وفاق ملی و متحدانش

مشاهده نقشه آنلاین منطقه

برای نمایش نقشه در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام