آخرین وضعیت نظامی در جبهه طرابلس؛ لیبی ۵ اردیبهشت ۹۸ + نقشه میدانی لیبی

پنجشنبه ۵ اردیبهشت ۹۸ - ۲۲:۰۵
https://iswnews.com/?p=18404

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” درگیریها در جنوب شهر طرابلس پس از گذشت چندین روز بدون هیچگونه تغییر خاصی در خطوط تماس بین طرفین ادامه دارد و به نظر می رسد نبردها وارد فاز فرسایشی شده است.

در روزهای اخیر بیشترین درگیریها در محور عزیزیه و الهیره بین نیروهای دولت وفاق ملی و نیروهای ارتش ملی لیبی جریان دارد و منطقه الهیره چندین بار بین طرفین دست به دست شده است.

در آخرین نوبت از این رویارویی ها نیروهای وفاق موفق شدند کنترل الهیره را در دست بگیرند.

 

از سوی دیگر در محور عین زاره، وادی الربیع و فرودگاه ملی طرابلس درگیرها با شدت کمتری در جریان است. نیروهای دولت وفاق چندین بار برای تصرف فرودگاه طرابلس تلاش کردند اما تاکنون موفق به بازپسگیری این فرودگاه نشده اند.

 

در درگیرهای اخیر طرابلس یک جنگنده ارتش لیبی در منطقه عین زاره توسط نیروهای دولت وفاق مورد هدف قرار گرفت و سرنگون شد. روز گذشته اعلام حربی ارتش لیبی با انتشار ویدیویی از ساقط کردن یک فروند جنگنده میراژ اف-۱ دولت وفاق که فرودگاه الوطیه را بمباران کرده بود خبر داد. اما در ادامه با انتشار تصاویر بیشتر مشخص شد که این جنگنده متعلق به خود ارتش لیبی بوده و در اطراف فرودگاه الوطیه سقوط کرده است.

 

بر اساس اطلاعات سازمان جهانی سلامت تاکنون بیشتر از ۲۲۰ نفر از غیرنظامیان در درگیریهای طرابلس کشته شده اند و بیشتر از ۱۰۰۰ نفر دیگر شامل زنان و کودکان زخمی شده اند.

 

نقشه آنلاین طرابلس

برای نمایش نقشه در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام