آخرین وضعیت نظامی در محور کفرنبوده، شمال حماه + نقشه میدانی

پنجشنبه 19 اردیبهشت 98 - 12:43
https://iswnews.com/?p=18589

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” نیروهای ارتش سوریه موفق شدند سیطره خود بر شهر مهم کفرنبوده در شمال غرب استان حماه را تثبیت کنند.

طی سه روز گذشته جنگنده های روسیه و سوریه و توپخانه ارتش سوریه مناطق شمال غربی حماه از جمله قلعه المضیق، کفرنبوده، الهبیط، کفرزیتا و لطامنه را تحت بی سابقه ترین حجم از بمباران ها و آتش باری قرار دادند.

در ادامه این بمباران ها، ارتش سوریه صبح روز چهارشنبه عملیات زمینی خود را برای آزادسازی شهر کفرنبوده آغاز کرد و نیروها موفق شدند با عقب نشینی مسلحین از کفرنبوده و درگیریهای نه چندان سنگین وارد شهر شده و مساحت قابل توجهی از آن را در اختیار بگیرند.

طی ۲۴ ساعت گذشته سیطره ارتش سوریه بر تمامی شهر کفرنبوده تکمیل شد و شب گذشته نیز مسلحین موفق به ورود به شهر و عقب راندن ارتش از مناطق تازه آزاد شده نشدند.
 
شهر کفرنبوده یکی از اصلی ترین خطوط امداد مسلحین، بین خان شیخون، قلعه المضیق و مسلحین حاضر در سهل الغاب بشمار می رفت و اکنون با قطع این مسیر، دست بالا در این منطقه از آن ارتش سوریه است.

در حال حاضر حرکت به سمت الهبیط و یا قلعه المضیق دو گزینه موجود و مطلوب برای ارتش سوریه است که هریک از این دو نتیجه متفاوت و استراتژی متفاوتی را برای ادامه نبردها در جنوب ادلب به دنبال خواهد داشت.
 

نقشه آنلاین منطقه


 

 

یادداشت بالا را می پسندید؟ هم اکنون از ما حمایت کنید!

 

[maxbutton id=”1″ ] [maxbutton id=”2″ ] [maxbutton id=”3″ ] [maxbutton id=”4″ ] [maxbutton id=”6″ ]

 

در مورد ما بیشتر بدانید: صفحه کمک های مردمی

 

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام