اخبار
عقب نشینی انصارالله از بنادر الصلیف، راس عیسی و الحدیده
اخبار, اخبار فوری, غرب آسیا, یمن ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در توییتی از خروج نیروهای انصارالله به صورت یکجانبه و داوطلبانه از بنادر الصلیف، راس عیسی و الحدیده از صبح روز شنبه خبر داد.

عقب نشینی نیروهای انصارالله از این بنادر در حالی بر اساس توافق سوئد انجام می شود که طرف مقابل یعنی ائتلاف سعودی از برآورده کردن برخی مفاد این توافق مانند قطع تحریم غذایی و دارویی یمن، ورود سوخت به بنادر الحدیده، بازگشایی فرودگاه صنعا و عقب نشینی نیروهای ائتلاف از اطراف شهر الحدیده خودداری کرده است.

از این رو اظهار نظر محمد علی الحوثی به این قسمت از عهدشکنی ائتلاف سعودی اشاره دارد و علیرغم عدم اجرای کامل توافق از سوی طرف مقابل، انصارالله یمن برای پایان دادن به این جنگ ۴ ساله بار دیگر حسن نیت خود را با عقب نشینی یکجانبه و داوطلبانه از این بنادر نشان می دهد.

همچنین وی شورای امنیت و سازمان ملل را مسئول این محاصره و بحران انسانی دز یمن قلمداد کرد و از سازمان ملل خواست تا اقدامات عملی بر علیه تجاوزات ائتلاف سعودی اتخاذ کنند.

 

شایان ذکر است، در آذرماه ۹۷ پس از چندین دور نشت و گفتگو در سوئد، طرف های یمنی بر سر مسائلی مانند آتش بس در  الحدیده، شهر تعز و تبادل اسرا به توافق دست یافتند و قرار شد هریک از موضوعات بصورت مرحله به مرحله اجرایی شود. با این وجود علیرغم تعهدات ذکر شده در مفاد توافق، هریک از طرفین به میزان مشخصی از توافقات عمل نکرده و توافق سوئد همانطور که پیش بینی میشد با کندی و مشکل مواجه شد…

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظر در مورد "عقب نشینی انصارالله از بنادر الصلیف، راس عیسی و الحدیده"

amir :

این دیگه چه جورشه

۹
۴
EXtremist :

به نظرم من که یک جور اتمام حجته با طرف مقابل (خوشبینانه )
یا اینکه آمریکا به جای حمله به تنگه ی هرمز در پی حضور مستقیم در تنگ ی باب المندب و جنگ یمن است (بد بینانه)

۵
۱
ناشناس :

آفرین واقعا باید هر چه سریع تر عربستان پفیوز جنگو تموم کنه

۶
۳
محمد(ل ن) :

یاد توافق برجام ایران و داوطلبانه اجرا کردن برخی مفاد شدم که دست آخر هم ترامپ همه رو پاره کرد و دوبتره تحریم ها شروع شد.

۸