آمریکا و داعش، همپیمانان نانوشته در مقابل ارتش سوریه.

پنجشنبه ۲۶ مرداد ۹۶ - ۰۹:۱۰
https://iswnews.com/?p=1906

کمتر از یکسال پیش، جنگنده های آمریکایی، نیروهای ارتش سوریه را در اطراف شهر و فرودگاه محاصره شده ی دیرالزور که پنج سال گذشته را در محاصره به سر برده است هدف قرار دادند.

داعش هم با کشته شدن مدافعین شهر، براحتی توانست بر منطقه ای در نزدیکی فرودگاه مسلط شود. مقاومت این نیروها و استحکام و نفوذناپذیری فوق العاده ی خطوط دفاعی شان قبل از این حمله، به نحوی بود که داعش پس از اجرای بیش از ۱۰۰ حمله انتحاری به فرودگاه و بخشی از شهر که هنوز در دست نیروهای سوریست، تا مدتها دیگر حتی تلاشی برای پیشروی در آن منطقه نمی کرد.

این حمله ی هوایی، یک ساعت تداوم داشت و تلفیقی از جنگنده های F-16 جنگنده های A-10 و هواپیماهای بدون سرنشین امریکایی در آن شرکت داشتند، بیشتر از هشتاد نیروی زبده ی ارتش سوریه که سالها در برابر داعش مقاومت کرده بودند در آن حمله به شهادت رسیدند؛ آمریکایی ها گفتند اشتباه شده…..

این ادعا به حدی مضحک بود که اگر آنها حتی در آنروز در گوگل(!)، عبارت “نقشه ی به روز جنگ سوریه” را به همان زبان انگلیسی هم جستجو می کردند، به راحتی موقعیت نیروها را مشاهده کرده و چنین اشتباهی مرتکب نمی شدند!
چنین درجه ای از خطا در اقدام نظامی، به دلیل ثابت بودن خطوط درگیری در آن محدوده ی کوچک، به معنی واقعی کلمه، غیر قابل باور است.

منبع : دیده بان

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. مجید گفت:

    بدون شک داعش پیاده نظام شیطان بزرگ است.

    ۰
تبلیغات در تحولات جهان اسلام