اخبار
ما را مدافعان حریم آفریده اند / شهید علی عظیمی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی “تحولات جهان اسلام” علی عظیمی از پاسداران استان کرمان در راه دفاع از اسلام و دفاع از مردم مظلوم منطقه به شهادت رسید .
وی اولین شهید زرند کرمان است .

“حسن عرب” رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران زرند با اعلام این خبر گفت: علی عظیمی جرجافکی در اسفند ماه سال ۱۳۶۵ در روستای محمد آباد زرند به دنیا آمد.

عرب افزود: علی فرزند آقا جواد و طاهره خانم بود که به دلیل وضعیت اقتصادی خانواده تا ۱۰ سالگی در منزل پدر بزرگ خود سکونت داشتند.

رییس بنیاد شهید زرند بیان داشت: ایشان دارای یک خواهر و دو برادر بوده که متاسفانه برادر کوچک و تنها خواهرشان را در همین سالهای اخیر از دست داده که مصیبت بزرگی برای او و خانواده اش بود.

وی در مورد دوران زندگی این شهید بزرگوار اظهارداشت: علی تحصیلات ابتدایی خود را در روستای محمد آباد و تحصیلات راهنمایی و دبیرستان خود را در شهر زرند گذراند و در سال ۱۳۸۶ با پذیرفته شدن در رشته علوم سیاسی دانشگاه آزاد رفسنجان به ادامه تحصیل در مقطع دانشگاهی پرداخت و خیلی زود بدلیل هوش بالا و اطلاعات عمومی زیاد زبان زد خاص و عام شد و در سال ۹۰ فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی شد.

عرب در مورد ورود این شهید مدافع حرم گفت: وی در سال ۹۱ توسط دوستان به گزینش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی معرفی شد و بدلیل داشتن اعتقادات مذهبی و اطلاعات عمومی که داشت خیلی زود پذیرفته و در تیپ زرهی ذوالفقار کرمان مشغول بکار گردید.

این مقام مسئول ادامه داد: علی در خرداد ماه ۹۶ با وجود شرایط خاص خانواده (از دست دادن خواهر و برادرش) بعنوان مدافع حرم عازم سوریه شد و به آرزوی خود که بدون شک شهادت در مسیر اسلام بود نائل آمد.

عرب با گرامیداشت روح این شهید بزرگوار بیان داشت: احتمالا پنج شنبه این شهید والامقام به همراه سه شهید گمنام دفاع مقدس وارد کرمان خواهد شد و روز شنبه مورخ ۲۱ مرداد ماه با حضور مردم شهیدپرور شهرستان زرند تشیع خواهد شد.

آمار شهدای مدافع حرم استان کرمان ۳۶ نفر می‌باشد که دو شهید از شهرستان سیرجان، ۱۳ شهید شهرستان بردسیر، سه شهید شهرستان کرمان و ۱۱ شهید شهرستان رفسنجان متعلق به تیپ فاطمیون و ۶ شهید به همراه شهید عظیمی از پاسداران و بسیجیان کرمانی می‌باشد.

منابع :
http://www.sedayezarand.ir/61609/

http://defapress.ir/fa/news/251815/

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 نظر در مورد "ما را مدافعان حریم آفریده اند / شهید علی عظیمی"

علی :

سلام راسته شهید حججی سر بریدن؟ عکسشم پخش کردن؟ میشه نشون بدین

۱
۱
Mirza :

سلام بله

۳
علی :

سلام دوباره حقیقت داره شهید حسین پور با شهید حججی و شهدا کتائب الشهدا عراق همگی در مرز التنف شهید شدن ودر درگیری با داعش نه امریکایی ها

۲
۲
علی :

عزیز ادرس بده برم نگاه کنم. توییتر یا فیسبوک؟ کجاس مردونگی کن ادرس بده

۲
۱