اخبار
خواب آشفته نتانیاهو محقق شد، انحلال کنیست و برگزاری انتخابات مجدد
اخبار, غرب آسیا, فلسطین ۰۹ خرداد ۱۳۹۸

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی تحولات جهان اسلام بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم با متهم کردن آویگدور لیبرمان گفت: متاسفانه به سمت انتخاباتی جدید حرکت می کنیم.

ساعاتی پیش و پس از پایان مهلت یک ماه و نیم پارلمان رژیم صهیونیستی به نتانیاهو برای تشکیل حکومت جدید، اعضای این پارلمان به اتفاق آرا به انحلال خود و برگزاری انتخابات پارلمانی جدید رای دادند.
 
به گزارش رسانه های صهیونیست نتانیاهو در ایجاد ائتلاف با حزب آبی و سفید به رهبری بنی گانتز فرمانده سابق ارتش صهیونیستی و سایر احزاب شکست خورده و ناظران نفوذ لیبرمن را عامل شکست نتانیاهو می دانند.
 
در انتخابات اخیر رژیم صهیونیستی حزب نتانیاهو با خوش شانسی توانست ۳۶ کرسی را از آن خود کند و حزب آبی و سفید با ۳۵ کرسی و با اختلاف یک کرسی نتیجه را به حزب نتانیاهو واگذار کرد.
 
گفتنی است لیبرمن و بنی گانتز از منتقدان سرسخت سیاست های نتانیاهو در قبال نوار غزه هستند و هر گونه مذاکره و یا آتش بس با گروههای مقاومت که نتانیاهو در پی آن است را رد می کنند.

لیبرمن نوامبر سال گذشته در پی نبرد دو روزه با جریان مقاومت که با شلیک بیش از ۵۰۰ موشک در کمتر از ۴۸ ساعت به سوی سرزمین های اشغالی همراه بود از سمت خود استعفا کرد.
 
انتخابات جدید پارلمان رژیم صهیونیستی ۱۷ سپتامبر جاری(۲۶ شهریور ۹۸) برگزار خواهد شد.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.