حملات مجدد خمپاره ای به پست نظارتی ترکیه در شئر مغار، سهل الغاب

شنبه ۱۱ خرداد ۹۸ - ۰۳:۵۰
https://iswnews.com/?p=19267

امروز در پی حملات تروریست ها به مواضع ارتش سوریه در الحویز و اطراف کرکات، تبادل آتش بین طرفین بالا گرفت و در این میان پست نظارتی ترکیه در شئر مغار نیز از این موضوع بی نصیب نماند و مورد هدف قرار گرفت.

در طول ماه اخیر این دومین بار است که پست نظارتی ترکیه در شئرمغار مورد هدف قرار میگیرد.
 
گفته میشود ارتش سوریه به سمت این پست نظارتی شلیک کرده است اما برای اثبات این موضوع ادله کافی ارائه نشده است و از سوی دیگر ارتش ترکیه نیز در خصوص این حمله تاکنون سکوت اختیار کرده و اطلاعاتی نمیدهد.
همچنین هنوز مشخص نیست که در این حمله به نیروهای ترکیه آسیبی وارد شده است یا خیر.
 
هفته گذشته بود که ارتش ترکیه اعلام کرد علیرغم عملیات و پیشرویهای ارتش سوریه در شمال غرب حماه، از پست نظارتی خود در منطقه عقب نشینی نخواهد کرد و برعکس نیروها و تجهیزات جدیدی به شئر مغار ارسال کرد.

به نظر میرسد لجبازی و سماجت ترکیه در شئرمغار باعث بوجود آمدن گپ و سوراخی شده است که مانع پیشرویهای مطمئن و قطعی ارتش سوریه در منطقه حرش کرکات و اطراف شئر مغار شده است و مسلحین از این فرصت نهایت استفاده را برای ضربه زدن به ارتش سوریه می برند.
به نقشه بهتر دقت کنید؛ کاملا گویاست…

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. محمد(ل ن) گفت:

  باید با سیاست رفتار کرد و درگیر با نیروهای ترک نشد.
  اول نواحی و مناطقی که در اونجاها پست های نظارتی ترک نیست حمله و پاکسازی کرد تا مناطق تحت اشغال کم و کمتر بشه و مجددا بکشانید پای میز مزاکره تا امتیازان بیشتری گرفت و منتظر فرصت بعدی شد تا به طور کامل ازادسازی مناطق تحت اشغال میسر و اسان بشه

  ۰
 2. ناشناس گفت:

  لجبازی ترکیه احمقانه است.
  وقتی شورشی ها تو شهرناز قیچی بشن عملا پست نظارتی هم توسط ارتش سوریه محاصره میشه. ایندفعه ترک ها باید درباره خارج کردن نیروهاشون از بسته محاصره شده مذاکره کنن.

  ۰
تبلیغات در تحولات جهان اسلام