مقایسه مناطقی که به تازگی در شمال غرب حماه به کنترل ارتش سوریه و مسلحین در آمده است.

پنجشنبه 23 خرداد 98 - 02:25
https://iswnews.com/?p=19626

برای اینکه به بیچارگی مسلحین بخاطر شکست های اخیر بیشتر پی ببرید و جنگ رسانه ای تروریست ها را بهتر متوجه بشوید، به نقشه بالا دقت کنید.

مناطق نارنجی رنگ، مناطقی هستند که از ابتدای عملیات ارتش سوریه در شمال غرب حماه از دست گروه های مختلف تروریستی آزاد شده اند و مناطق سبز رنگ نیز مناطقی هستند که در هفته اخیر به اشغال تروریست ها درآمد.
همانطور که در نقشه مشخص است، ارتش سوریه کنترل چندین روستا از جمله دو نقطه بسیار مهم و استراتژیک یعنی قلعه المضیق و کفرنبوده را از چنگ تروریست ها خارج کرده است. دو نقطه استراتژیک که اهمیت بالایی در نبردهای آتی شمال غرب حماه و جنوب ادلب دارد.
اما مسلحین تنها دو سه روستای کوچک و کم اهمیت که نقش تعیین کننده ای در نبردهای آتی در شمال غرب حماه را ندارد به تصرف خود در آوردند؛ البته اگر پیشرویهای مسلحین در عمق بیشتری صورت می پذیرفت شاید می توانست اوضاع را مقداری متفاوت تر کند که نشد… یعنی ارتش سوریه نگذاشت.
 
در اینکه تاکتیک های ارتش سوریه در این منطقه و میزان مانور پذیری آنها آنطور که باید باشد و نیست، و همچنین میزان خسارات بالای ارتش قابل بحث است اما کلیت ماجرا و مقایسه دستاوردهای طرفین نشان از پیروزی و برتری کامل ارتش سوریه دارد.

 

دانلود نقشه

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. Asghar گفت:

  خسارات بالا؟ حالم گرفته شد همون چند تا تانک
  چند میلیاردی باقی مانده را هم نمی تونه حفظ کنه؟

  1. محمد(ل ن ) گفت:

   خاک کشور مهم تر از تانک است.
   بیرون گود لنگ کردن آسون!

   1. Asghar گفت:

    برای دفاع از کشور فقط دعا و شجاعت کافی نیست ، طبق گفته خداوند در قرآن باید مسلمین باید بهتره بهترین و بروزتری

    ن ادوات نظامی دست پیدا کنند ، ولی
    آمریکا و اسرائیل و …. به آنها رسیده اند !!! و می بینید که چه راحت اهداف خود بمباران و سالم برمی گردند اونم صدها بار!!! تانک و نفر بر و ادوات زرهی و … ستون اصلی ارتش های کلاسیک مثل ارتش سوریه است که به قیمت نون شب میلیونها سوری تمام شده یا باید سیستم حفاظتی بزلره، یا از حالت کلاسیک به روشهای نامتقارن روی بیاره، والا همون چند هزار سرباز سالم باقی مونده سالم نمی مونند و رویین تن هم نیستند که دوباره از کشور دفاع کنند، بله،بیرون از گود لنگ آسون!!!

 2. علی رضا گفت:

  باید ایران و نیروهای تابعه اش وارد میدان بشوند تا مانند عملیات غرب حلب ۱-۲ سال پیش با سرعت و تلفات کمتر مناطق زیادی تصرف شوند .
  ارتش و نیرهای یاغی نمر قدرت چندانی برای تصرف ندارند و این رو در دو هفته اخیر دیدیم که با چه زحمت و تلفاتی توانستند هجوم های پی در پی مسلحین رو دفع کنند ؛ اگر نیروی هوایی روسیه نبود و زمین سوخته اش …

 3. ناشناس گفت:

  ارتش سوریه نذاشت مساحین پیشرفت کنن یا جنگنده های روسیه؟
  انصافا کدام یک؟

  1. ناشناس گفت:

   هر دو.
   چون در شب نیروی هوایی تقریبا کاری نمیتونه انجام بده و حملات تروریست ها در شب هست.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام