آفریقا
محمد مرسی، رئیس جمهور سابق مصر فوت کرد.
آفریقا, اخبار, عکس, مصر ۲۷ خرداد ۱۳۹۸

بنابر اخبار رسمی تلویزیون مصر، محمد مرسی رئیس جمهور مخلوع و سابق مصر در جلسه دادگاه فوت کرد.

وی پنجمین رئیس جمهور مصر و رهبر حزب آزادی و عدالت (نزدیک به اخوان المسلمین) بود که از تاریخ ۱۰ تیر سال ۹۱ تا ۱۲ تیر سال ۹۲ منصب ریاست جمهوری را بدست داشت. مرسی در نهایت بدست کودتای ارتش به فرماندهی عبدالفتاح السیسی (رئیس جمهور فعلی مصر) از سمت ریاست جمهوری برکنار و بازداشت شد.

تصویر بالا مربوط به ادای سوگند ژنرال السیسی در حضور محمد مرسی است.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر در مورد "محمد مرسی، رئیس جمهور سابق مصر فوت کرد."

aaaa :

چه فایده سرمایه صد ساله اخوان را در عرض یک سال برباد داد … هم به دامن غرب رفت هم با اسرائیل ساخت وپاخت کرد و هم لحن ضد شیعه و تکفیر رو به طور رسمی در ادبیات مسئول یک کشور بکار برد که هیچ کس تا حالا همچین اشتباهی نکرده بود…….

۱۳
۴
نعیم :

پشت سر متوفی نباید حرف زد، بنده فقط به این جمله اکتفا میکنم که ایشان در طول این یکسال زمامداری گند زد.
موضع بسیار اشتباهی هم در قبال تحولات سوریه گرفت.
سیسی هم سوگندی خورد سوگنو خوردنی

۷
۲

تفکر اخوان المسلمین در هر کشوری به سویی می رود و هیچ پایگاه و جایگاهی در بین عموم جامعه مسلمانان ندارد. التقاطی بودن وتفکرات تفرقه اندازوجدایی انادختن بین فرق ومذاهب اسلامی این جریان فکری را به انحطاط و به جریانی ضد شیعی تبدیل شد. وقوع انقلاب دینی در ایران اخوانی ها را بران داشت تا انها هم انقلاب دینی ترتیب دهند اما نداشتن رهبری در جریانهای اخوانی در هر کشور باعث شد نتوانند حرکتی را سامان دهند. برعکس ماجرا را در انقلاب یمن میتوان دید. جریان جنوب، شیعیان زیدی یمن و حتی سلفیهای یمن هر کدام رهبر فکری خود را دارند و از دور رقابت به راحتی کنار نخواهند رفت. برعکس جریان اخوانی یمن به راحتی با همه معامله می کند که به نداشتن مشی سیاسی این سنت فکری مربوط می گردد.

۲
۱