اخبار
آتش بس شکننده در منطقه ادلب سوریه
اخبار, سوریه, غرب آسیا ۱۲ مرداد ۱۳۹۸

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” روز گذشته جبهه النصره(تحریرالشام) با انتشار بیانیه ای رسمی آتش بس در منطقه ادلب را بصورت ضمنی پذیرفت.

طبق معمولِ بیانیه های تحریرالشام ، این بیانیه نیز ابتدا با داستان سرایی و اعلام شکست ارتش سوریه و پیروزی مسلحین در نبردهای اخیر آغاز شد و در ادامه به جنایات روسیه و سوریه در حق مردم غیرنظامی ادلب پرداخت. اما در نهایت با اعلام دو بند ضد و نقیض آتش بس را پذیرفتند.
 
همانطور که پیش بینی میشد و مشخص بود این آتش بس نیز از همان ساعات ابتدایی اعلانش محکوم به شکست بود و چندین مورد بمباران از سوی طرفین آتش بس را بصورت کامل نقض کرد.
 
ارتش سوریه درخواست کرده است که مسلحین بر اساس توافقِ قبلی ِصورت گرفته در آستانه که هیچ وقت بصورت کامل از سوی مسلحین اجرایی نشد؛ از منطقه عاری از سلاح عقب نشینی کنند. از سوی دیگر مسلحین نیز چنین نکردند و بعید است که زین پس نیز چنین کنند…
 
در خصوص وضعیت نظامی شمال غرب حماه نیز با آزادسازی مجدد مناطق الجبین و تل ملح و روستاهای اطراف آن، مسلحین عملا تمام دستاوردهای خود را از دست دادند و عملا این ارتش سوریه بود که با تثبیت کفرنبوده و قلعه المضیق و روستاهای اطراف آن به موفقیت دست یافت.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.