اخبار
آخرین وضعیت میدانی در شمال شرق استان لاذقیه و منطقه کبانی + نقشه میدانی
اخبار, سوریه, غرب آسیا, نقشه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸

وضعیت نظامی شمال شرق استان لاذقیه پس از آخرین عملیات ارتش سوریه در تابستان سال ۹۵ (۲۰۱۶) تغییر خاصی نکرده است و منطقه مهم کبانی همچنان بعنوان مشکل اصلی و نقطه داغ منطقه باقیمانده است.

در اردیبهشت ماه و با پیشرویهای ارتش سوریه در شمال غرب استان حماه در منطقه قلعه المضیق و کفرنبوده شاهد تحرکات ارتش در جبهه کبانی بودیم.
دوباره در هفته اخیر با آغاز مجدد پیشرویهای ارتش سوریه در جبهه شمال حماه و جنوب ادلب، جبهه کبانی توسط ارتش سوریه مشتعل شد. در واقع ارتش سوریه با مشتعل کردن دوباره ی این جبهه تلاش میکند تا از تمرکز مسلحین از شمال حماه و جنوب ادلب بکاهد و در ادامه در صورت بوجود آمدن فرصت از پیشروی در جبهه شمال شرق لاذقیه نیز بهره ببرد.
 
جبل زویقات، بلندیهای ۱۱۱۲ و ۱۱۵۴ و کبانی خط دفاع اصلی مسلحین در جنوب جسرالشغور محسوب می شوند و پیشروی ارتش سوریه در این مناطق با فراهم کردن دید آتش عالی بر مناطق پایین دست و جاده لاذقیه-جسرالشغور زمینه ی لازم و کافی برای پیشروی ارتش از مسیر سرمانیه-غانیه-اشتبرق و همچنین لاذقیه-جسرالشغور به سوی جسرالشغور را فراهم می کند.
 
در عملیات سال ۲۰۱۶ نیز مسلحین بشدت در این محور مقاومت کردند و تلاش چندین باره ی ارتش برای پیشروی در این محور بی فایده بود و در نهایت عملیات ارتش با تثبیت مواضع تازه شده در جاده اصلی جسرالشغور به پایان رسید.
 

 

 

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.