آخرین وضعیت میدانی در شمال شرق استان لاذقیه و منطقه کبانی + نقشه میدانی

دوشنبه 21 مرداد 98 - 16:55
https://iswnews.com/?p=20825

وضعیت نظامی شمال شرق استان لاذقیه پس از آخرین عملیات ارتش سوریه در تابستان سال ۹۵ (۲۰۱۶) تغییر خاصی نکرده است و منطقه مهم کبانی همچنان بعنوان مشکل اصلی و نقطه داغ منطقه باقیمانده است.

در اردیبهشت ماه و با پیشرویهای ارتش سوریه در شمال غرب استان حماه در منطقه قلعه المضیق و کفرنبوده شاهد تحرکات ارتش در جبهه کبانی بودیم.
دوباره در هفته اخیر با آغاز مجدد پیشرویهای ارتش سوریه در جبهه شمال حماه و جنوب ادلب، جبهه کبانی توسط ارتش سوریه مشتعل شد. در واقع ارتش سوریه با مشتعل کردن دوباره ی این جبهه تلاش میکند تا از تمرکز مسلحین از شمال حماه و جنوب ادلب بکاهد و در ادامه در صورت بوجود آمدن فرصت از پیشروی در جبهه شمال شرق لاذقیه نیز بهره ببرد.
 
جبل زویقات، بلندیهای ۱۱۱۲ و ۱۱۵۴ و کبانی خط دفاع اصلی مسلحین در جنوب جسرالشغور محسوب می شوند و پیشروی ارتش سوریه در این مناطق با فراهم کردن دید آتش عالی بر مناطق پایین دست و جاده لاذقیه-جسرالشغور زمینه ی لازم و کافی برای پیشروی ارتش از مسیر سرمانیه-غانیه-اشتبرق و همچنین لاذقیه-جسرالشغور به سوی جسرالشغور را فراهم می کند.
 
در عملیات سال ۲۰۱۶ نیز مسلحین بشدت در این محور مقاومت کردند و تلاش چندین باره ی ارتش برای پیشروی در این محور بی فایده بود و در نهایت عملیات ارتش با تثبیت مواضع تازه شده در جاده اصلی جسرالشغور به پایان رسید.
 

 

 

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام